שתף קטע נבחר

כוננות סיפוח: מועצת יש"ע יוצאת בקמפיין נגד "תוכנית המאה"

ראשי המתנחלים יוצאים בקמפיין במטרה לגרום ללחץ ציבורי על ראש הממשלה כדי לשנות מהותית את מפת התוכנית. הוא יכלול פעילות שטח ושלטים עם תמונותיהם של נתניהו וטראמפ: "ריבונות – Do It Right!"

 

קמפיין לא לסיפוח (צילום: מועצת יש
נתניהו וטראמפ בשלטים(צילום: מועצת יש"ע)

ראשי המתנחלים יוצאים בקמפיין אגרסיבי המיועד לראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ נגד "תוכנית המאה" כפי שהיא מוצעת כעת.

 

הקמפיין יכלול שלטי ענק עם הכיתוב "לא למדינה פלסטינית" ו"ריבונות – Do It Right!" (עשו זאת נכון), עם תמונותיהם של נתניהו וטראמפ, ויכלול גם פעילות שטח בצמתים ובערים מרכזיות. זאת במטרה לגרום ללחץ ציבורי על ראש הממשלה ומקבלי ההחלטות על מנת לשנות מהותית את מפת התוכנית.

קמפיין לא לסיפוח (צילום: מועצת יש
(צילום: מועצת יש"ע)

"בשום תוכנית עתידית, אנו לא נתמוך בהקמת מדינה פלסטינית בלב ליבה של מדינת ישראל", אמר יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני. "אנחנו דורשים מראש הממשלה שיקשיב לצרכיה של ההתיישבות וישנה את המפה כך שתתאים לצרכיה. המפה כפי שהיא מוצגת היום היא מפת הדרכים למדינה פלסטינית".

 

הקמפיין כולל פעילויות נרחבות בפרינט ובדיגיטל ופעילויות שטח עתידיות במטרה לקדם את החלת הריבונות ללא הכרה במדינה פלסטינית, ללא הקפאת בנייה וללא יישובים מבודדים. במועצת יש"ע מבהירים כי לא יוכלו לסבול שום צעד שיכשיר מדינה פלסטינית.

 

 

יש לציין כי ביש"ע ישנה מחלוקת כבדה בין ראשי המועצות, חלקם תומכים במתווה הקיים וחלקם מתנגדים לו בעיקר מהחשש להקמת מדינה פלסטינית. ביום ראשון נפגש נתניהו עם ראשי המועצות שמתנגדים לתוכנית, שם טענו בפניו כי מדובר במהלך שיביא ליצירת יישובים שיהיו במובלעות. לא יהיה רצף טריטוריאלי בכבישים ותהיה הקפאת בנייה. לאחר מכן פגש נתניהו את ראשי המועצות התומכים בעסקה והסביר להם כי המפות עדיין לא נחתמו וכי יש עוד דרך לעשות.

 

אתמול נפגש שר הביטחון בני גנץ עם ראשי המועצות ביהודה ושומרון. בפגישה שנערכה באוגדת איו"ש הבהיר גנץ שיש לשמור על הסכם השלום עם ירדן ואמר כי הוא וראש הממשלה "דנים בנושא ההחלטות האפשריות בהיבט המדיני ואני מקווה שנוכל להגיע להסכמות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצת יש"ע
נתניהו וטראמפ בשלטי הקמפיין
צילום: מועצת יש"ע
מומלצים