שתף קטע נבחר

נהגי ההסעות בבקעת הירדן שובתים: "התלמידים בני ערובה בבתי הספר"

הוועד הכריז על עיצומים על רקע דרישות שכר, והתלמידים לא פוזרו לבתיהם. ההורים זועמים: "אנו משתגעים". המועצה: "עושים הכול כדי לחזור לשגרה"

 

 

 

נהגי הסעות למוסדות חינוך בבקעת הירדן הכריזו היום (ד') על עיצומים בעקבות דרישת הוועד לשיפור בשכרם. במועצת בקעת הירדן מתנל משא ומתן עמם - אך לפי שעה הדברים לא הבשילו לכדי פתרון. בינתיים, מאות תלמידים מבתי הספר השונים בבקעה "נתקעו" במוסדות הלימוד בלי יכולת לחזור הביתה. במכתב חריף ששיגרה המועצה להורים נכתב: "הנהגים לא מתכוונים להגיע היום לפיזור התלמידים מבתי הספר".

The Jordan Valley  ()
ארכיון

יישובי הבקעה מרוחקים זה מזה, וכך גם בתי הספר. לכן, מצב שבו אין הסעות לתלמידים משמעותי עבור אלפי התושבים באזור. רינת איינריך, תושבת הבקעה, אמרה: "לקחו את הילדים שלנו כבני ערובה. יש לי ילדה בכיתה ב' ולא מחזירים לי אותה הביתה. מה מצפים מילדה בכיתה ב' שנמצאת בבית הספר ולא יודעת מי יבוא לקחת אותה הביתה?".

 

הורה נוסף הביע גם הוא זעם: "זו מציאות הזויה. שלחתי את הבן שלי לבית הספר, עכשיו אני בעבודה ולא יודע מה לעשות איתו. החליטו שלא מחזירים לי אותו הביתה. אנחנו משתגעים מזה".

  

ראש המועצה דוד אלחייני כתב להורים: "המציאות כואבת לנו מאוד ואנו מודעים לקושי הרב. כשהעיצומים כללו איחור של 45 דקות, קיווינו שוועד הנהגים ירד מהעץ הגבוה שעליו עלה ויחזור לדבר איתנו.

 

"אתמול, אחרי הודעתם שלפיה הם יתחילו את העבודה ב-12:00 - החלטנו שהגיעו מים עד נפש ומי שלא יחל את עבודתו כרגיל בבוקר מתבקש להחזיר את הרכב. בעקבות זאת, הנהגים לא מוכנים להגיע לפזר את הילדים מבתי הספר. אנו עושים הכול כדי לחזור לשגרה".

 

ועד הנהגים מסר בתגובה: "כבר שנתיים שמתנהל מו"מ עם העובדים לשיפור בתנאי השכר והעבודה שלהם. לצערנו, אף לאחר תקופה כל כך ארוכה ומייגעת - המו"מ לא הבשיל לכדי הסכמות ולכן נאלצנו לנקוט צעדים ארגוניים למימוש זכויותינו. התושבים והילדים יקרים ללבנו וגם ראש המועצה והנהלת החברה. אנחנו מקווים שראש המועצה ינהיג את כל הצדדים למציאת פתרונות ולסיום המחלוקות בין הצדדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים