שתף קטע נבחר

"נעשה צדק. חזרתי לנשום": קורבן אלימות נחשפת

אחרי שנאור לוי נשלח לחמש שנות מאסר, החליטה בת זוגו לשעבר ששרדה חצי שנה של טרור להיחשף ברשת. "אני, שרית חי יוסף, אישה חזקה", כתבה. היא הוסיפה שהיא "יוצאת מהארון" למען "נשים שנמצאות באותו המקום ולא יודעות לזהות זאת, או מפחדות לעשות צעד בשביל לצאת מזה"

"נעשה צדק. חזרתי לנשום". כך כתבה אמש (ד') שרית חי יוסף, ששרדה חצי שנה של אלימות ואיומים מצד בן זוגה לשעבר נאור לוי. אחרי שנשלח לחמש שנות מאסר החליטה חי יוסף להיחשף.

נאור לוי בן הזוג האלים ()
"התנהגות סדיסטית". נאור לוי

"ביום ראשון האחרון, 7.6.2020 חזרתי לנשום. סוף כל סוף קיבלתי את סגירת המעגל שחיכיתי וייחלתי לה במשך יותר משנה", כתבה חי יוסף בפוסט שהעלתה לפייסבוק ומתפרסם באישורה. "בזכות שליח של בורא עולם, ששמו בישראל 'כבוד השופט שמאי בקר' נעשה צדק במדינה שלנו. בזכותו, בזכות תחנת משטרת מסובים, ובזכות שתי שליחות נדירות שבאו לי משמיים - אחת מפרקליטות המדינה ואחת מהתביעה של המדינה".

 

חי יוסף כתבה עוד: "תודה לכן שאתן קיימות ושהשם בחר בכן ללוות אותי. בלעדיכן, לא הייתי מצליחה לעולם. אני 'יוצאת מהארון' עם הסיפור שלי, על מנת שנשים שנמצאות באותו המקום ולא יודעות לזהות זאת, או מפחדות לעשות צעד בשביל לצאת מזה - זו הסיבה שבגללה אני נחשפת.

 

"אני, שרית חי יוסף, אישה עם המון כוח שעברה לא מעט בחיים שלה גאה לומר שאני הבחורה בסיפור", היא כתבה. "הכתבה הזו היא עליי ואני מתחננת בכל לשון של בקשה, כולל לרדת על הברכיים, ומבקשת מכל אישה שנמצאת בסיטואציה... את שווה הרבה יותר!".

שרית חי יוסף המתלוננת בפוסט על האלימות שחוותה ()
"נעשה צדק". חי יוסף נחשפת בפייסבוק

לוי הודה והורשע בהסדר טיעון בשורת מקרי תקיפה הגורמת חבלה כלפי חי יוסף, תקיפת אימו, איומים, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות. מלבד עונש המאסר נקבע כי יפצה את חי יוסף ב-30 אלף שקל. לוי כבר הורשע בעבר בנקיטת אלימות כלפי נשים.

 

האישומים נגד לוי התייחסו לתקופה שבין דצמבר 2018 למאי 2019, שבמהלכה התגורר הנאשם עם חי יוסף בבית אמו (71). בעדות הנוקבת בבית המשפט תיארה חי יוסף את מסכת האימה והאלימות שספגה מלוי במשך חודשים ארוכים. "חייתי בסוג של כלא, לא הצלחתי לברוח", סיפרה בת הזוג לשעבר בעדותה. "את פוחדת לנשום, פוחדת לחיות, אמא שלו הצילה אותי כשהזמינה משטרה בזמן שהוא מנסה לחנוק אותי".

 

כתב האישום נגד לוי, שהוגש על-ידי עו"ד הדר פרשר מיחידת התביעות במשטרה, הציג כרוניקה של אלימות בלתי פוסקת. תחילה מתואר כיצד הוא לקח לחי יוסף את הנייד, לבדוק ש"אין גברים" תחת אנשי הקשר והאפליקציות. יום אחד הוא הבחין בסרטון מיני של בני זוג אחרים בנייד שלה, ובתגובה לכך משך בשערותיה. הוא הכריח אותה להכין רשימה של כל הגברים שעימם היא שכבה, תוך שהוא מביט בה בצורה מאיימת.

 

  

כשהכינה את הרשימה, הוא לא האמין לה שהיא תמה. הוא סטר לה והטיח בה "להפסיק לשקר". בלית ברירה, חי יוסף הוסיפה עוד שמות שאותם בדתה מליבה, אך הוא הכה אותה באמצעות נעל ואמר: "תמשיכי לרשום יא שקרנית בוגדת, יא זבל של אישה".

 

האירוע החמור ביותר שיוחס ללוי התרחש בעת שהודיע לחי יוסף כי אינו רוצה אותה יותר. "מסכת הטרור" - כך הוגדר האירוע בגזר הדין. חי יוסף סידרה את מקרר הבית והשליכה לפח האשפה פירות וירקות רקובים. לפי כתב האישום, לוי "כעס" והורה לה להוציא את הפירות והירקות שזרקה ולמיינם מחדש.

 

השופט שמאי בקר מבית משפט השלום בתל אביב שגזר בתחילת השבוע את דינו של לוי, ציין כי "יש גברים אלימים יותר מנאור לוי, קנאים יותר ממנו, מאיימים יותר, וגם כאלה שנהגו בהוריהם בדרך מחפירה יותר. אולם התנהגות סדיסטית, ממש כך, כפי שנהג לוי בבת זוגו - לא ראיתי".

 

אם אישה בסביבתכם נמצאת במערכת יחסים אלימה, הפנו אותה או התקשרו בעצמכם לקו החירום של משרד הרווחה בטלפון 118 או 077-9208560. המוקד מאויש במשך 24 שעות ביממה ומעניק שירות בעברית, ערבית, רוסית ואמהרית.


פורסם לראשונה 11/06/2020 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפוסט של חי יוסף בפייסבוק
מומלצים