שתף קטע נבחר

אתגר מסכות הגאווה של שגרירויות ישראל

לרגל חודש הגאווה החליטו בשגרירות ישראל בבלגיה לאתגר את שאר השגרירויות בהעברת מסר על גבי מסכות הקורונה. שגריר ישראל בבלגיה: "יצרנו שרשרת דיפלומטית"

כשהחלו דיונים במשרד החוץ בדבר התכנים המתאימים לציון אירועי חודש הגאווה שיחל בשבוע הבא, בשגרירות ישראל בבריסל החליטו להשתמש במסכות הקורונה לצורך להעברת מסר הגאווה. השגרירות הדפיסה על המסכות את דגל הגאווה לצד דגל ישראל ויצרה את אתגר מסכות הגאווה שבו היא קוראת לכל השגרירויות ומשרדי החוץ ליצור מסר ייחודי של תמיכה בקהילה הגאה.

אתגר מסכות גאווה  (צילום: שגרירות ישראל בבלגיה)
שגריר ישראל בבלגיה עמנואל נחשון וסגנית השגריר שני אזולאי(צילום: שגרירות ישראל בבלגיה)

שני אזולאי, סגנית השגריר לבלגיה אמרה: "הבנו שמסיכת הפנים אינה רק אמצעי הגנה נגד הקורונה, אלא גם פלטפורמה בולטת ויעילה להעברת מסרים. הצענו למשרד החוץ לבסס קמפיין עולמי בעד סובלנות ותמיכה בקהילה הגאה , באמצעות 'אתגר מסכה', שבו דיפלומטים בכירים מצטלמים עם מסיכות ומסרי תמיכה בקהילה הגאה ומאתגרים שגרירויות וחברים לעבודה ליצור אף הם צילום ייחודי".

אתגר מסכות גאווה  (צילום: שגרירות ישראל בבלגיה)
אתגר מסכות הגאווה (צילום: שגרירות ישראל בבלגיה)
 

 

 
 

המסכות, שמעוטרות במסרים שונים המשלבים בין דגל הגאווה לדגל ישראל, היו מוכנות תוך ימים. ההיענות היתה מרשימה. עד לרגע זה 20 שגרירויות נענו לאתגר. שגרירות ישראל בלונדון העלתה תמונה של דגל הגאווה שמונף לצד דגל ישראל. שגריר ישראל בפולין אלכס בן צבי הצטלם עם דגל הגאווה. שגרירות ישראל בצרפת איתגרה את שגרירות צרפת בישראל. שגרירות ישראל בבלגיה איתגרה את משרד החוץ הבלגי. שגרירות ישראל בורשה איתגרה את עיריית תל-אביב וכך הלאה.

 

עמנואל נחשון, שגריר ישראל לבלגיה סיכם: "יצאנו לדרך מבלי לדעת אם נצליח. התגובות נפלאות - השגרירויות ה'מאותגרות' הפיקו צילומים ומסרים נהדרים וכך נוצרה שרשרת דיפלומטית, המקיפה את העולם כולו. מבחינתנו זו דיפלומטיה מודרנית - שימוש בכלים דיגיטליים להעברת מסרים חובקי עולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שגרירות ישראל בבלגיה
מסכות הגאווה הדיפלומטיות
צילום: שגרירות ישראל בבלגיה
מומלצים