שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

המגמה נמשכת: 132 ישראלים אובחנו מאמש כנשאי קורונה

לפי נתוני משרד הבריאות העדכניים, מניין הנדבקים בנגיף הגיע ל-18,701. מספר המחוברים למכונות הנשמה עומד על 24, ובסך הכול מאושפזים 120 חולים. רה"מ נתניהו הזהיר אמש מעלייה בתחלואה שתוביל למגבלות

עוד 132 ישראלים אובחנו מאז אמש (יום ה') כנשאי נגיף קורונה, ולפי נתוני משרד הבריאות מספר הנדבקים הכולל הגיע ל-18,701. בסך הכול אובחנו מאז תחילת החודש בארץ 1,603 חולי קורונה חדשים.

 

לפי אתר משרד הבריאות, 24 מחולי הקורונה מחוברים למכונות הנשמה. בסך הכול מאושפזים בבתי החולים 120 חולים - מתוך 3,114 החולים הפעילים. רוב חולי הקורונה הפעילים שוהים בבתיהם או במלוניות.

  (צילום: AFP)
יותר מ-14 אלף בדיקות ביממה האחרונה (ארכיון)(צילום: AFP)

משרד הבריאות עדכן גם כי עוד 38 חולים החלימו - ומספרם הכולל עומד הבוקר על 15.288. יצוין כי מספר המחלימים בשבועיים האחרונים הוא נמוך, ככל הנראה בשל ההתמקדות במציאת נדבקים חדשים.

 

עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי ביממה האחרונה בוצעו 14.643 בדיקות לגילוי הנגיף. 300 ישראלים שחלו בקורונה נפטרו - ושיעור התמותה בישראל עומד על 1.6%, נמוך בהרבה מהממוצע העולמי שעומד על כ-5.6%.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש במסיבת העיתונאים כי הכלכלה הישראלית מתאוששת, אך הזהיר מעלייה בתחלואה שתוביל להטלת מגבלות. נתניהו קרא לציבור להקפיד על ההנחיות: "הנגיף כאן. הוא לא מתחשב ברצונות שלנו ובכלכלה שלנו. הוא מתחשב רק בדבר אחד: אם מקפידים על הכללים או לא מקפידים על הכללים. אנחנו לצערנו פחות הקפדנו. אני אומר את זה באופן ישיר.

 

"איך אמר אחד השרים: 'הצפיפות בחופים הייתה כל כך גדולה שאי אפשר להכניס ארטיק בין המתרחצים. בברים לא יכולנו להכניס תחתית בירה בין אנשים'. אני מבין את הקושי. זה מאתגר את כולנו וגם אותי. אני מבקש מכם לעשות את מה שאני מקפיד עליו ביתר שאת בימים האחרונים: אני מבקש שתשמרו על מאמ"י - מרחק, מסכה וידיים".

 

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר: "הדבר הקל ביותר ומה שמצופה משר הבריאות במצב הזה הוא להוביל מדיניות של סגירות. אבל אני מדגיש שזאת לא דרכי וזאת לא דעתי. אני בעד לפתוח. אבל לא ניתן לעשות זאת בלי שני דברים: קטיעת שרשרת ההדבקה באמצעות כמה שיותר בדיקות, תוצאות מהירות ומשמעת של הציבור".

 

אדלשטיין התייחס לכמות הבדיקות: "אני מודע לביקורת שבהרבה פעמים מוצדקת. החל מהשבוע שעבר הגדלנו משמעותית את מספר הבדיקות היינו באזור 3,000-4,000 ביום והגענו בימים האחרונים ל-16 אלף בדיקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים