שתף קטע נבחר

בקשת הרופא שנאשם ברצח אשתו למעצר בית תיבחן, המשפחה חוששת

עורך דינו של גיורא פרי, שנאשם ברצח אישתו אסתי אהרונוביץ', טוען כי הבקשה לשחרור הרופא למעצר בפיקוח אלקטרוני לגיטימית משום שהוא אינו מהווה סיכון. "בני המשפחה, ובמיוחד הבת מעיין, מאוד חוששים. הם עדי תביעה בתיק הזה וחוששים לביטחונם", אמרה עורכת הדין של המשפחה

  

 

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע נאסר אבו טהה קבע היום (ראשון) כי בקשתו של גיורא פרי, הרופא שנאשם ברצח אשתו אסתי אהרונוביץ', להשתחרר למעצר בית עם פיקוח אלקטרוני, תיבחן בעוד שבועיים לאחר קבלת תסקיר מבחן. בית המשפט הבהיר כי "אין בעצם הפניית הנאשם לקבלת תסקיר כדי להעיד על התוצאה שתתקבל בסופו של יום", אך  בני משפחתה של אסתי, שמשמשים כעדי תביעה בתיק, חוששים שבית המשפט יאשר את הבקשה. 

גיורא פראף פרי (צילום: חיים הורנשטיין )
פרי בבית המשפט לפני חצי שנה. מבקש להשתחרר למעצר בית(צילום: חיים הורנשטיין )

סוזי שלו, עורכת הדין של משפחת אהרונוביץ', אמרה: "המשפחה במצב קשה נפשית ורגשית, ומזועזעת בגלל הבקשה המפתיעה שהגיש הנאשם להשתחרר למעצר בית. זו בקשה נדירה ולא מובן למה השופט אישר לו לקבל תזכיר שירות מבחן ולא דחה את הבקשה על הסף. המשפחה, ובמיוחד הבת מעיין, מאוד חוששים. הם עדי תביעה בתיק הזה וחוששים לביטחונם".

אסתי אהרונוביץ' שנרצחה על ידי בעלה הפרופסור גיורא פרי ()
אסתי אהרונוביץ'. בני המשפחה חוששים

גיל ומעיין, ילדיה של אסתי אהרונוביץ' (צילום: רועי עידן)
גיל ומעיין, ילדיה של אסתי (צילום: רועי עידן)

על פי כתב האישום, בתקופה שקדמה לרצח, אהרונוביץ' החלה בנקיטת צעדים נגד פרי על רקע סכסוך כספי. כשהוא חזר מחו"ל,  היא הודיעה שתחזיר לו את האקדח שהיה ברשותו, ואותו החביאה, רק כאשר יעזוב את הבית.

 

שליח ממשרדו של עורך דין שטיפל בעניינם של השניים הגיע למסור לו ב-3 בנובמבר את ההזמנה לדיון בבית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע. בכתב האישום נכתב כי עקב העובדה שחששה מתגובתו כאשר יראה את ההזמנה לדיון, ביקשה אהרונוביץ' מהשליח שאמור היה למסור את ההזמנה לידי הנאשם, כי יצלצל אליה שני צלצולים בטלפון הנייד וינתק את השיחה, בכדי שתצא מהבית בעת מסירת ההזמנה.

 

אהרונוביץ' גם פנתה לכלתה וסיכמה עמה שתמתין בקרבת ביתה בזמן שהשליח אמור להגיע, על מנת שתוכל לבוא לעזרתה במידת הצורך. באותו היום, נטל פרי את האקדח וירה ממנו לעברה חמישה כדורים, כך על פי כתב האישום. עוד נכתב כי שני כדורים כוונו לעבר ראשה, והכדור השלישי פגע בידה. "לאחר הירי, נמלט פרי מהמקום במכוניתו, כשהוא משאיר את המנוחה מתבוססת בדמה על הרצפה", נכתב.

 

עו"ד אהרון רוזה שמייצג את פרי טען כי מרשו אינו מסוכן ולכן הבקשה לחלופת מעצר עם פיקוח אלקטרוני היא לגיטימית: "ביקשנו חלופת מעצר, רצינית, הולמת, בירושלים. בהשגחה של אנשים מבוגרים שלא קשורים משפחתית או בדרך אחרת לנאשם".

 

עו
עו"ד אהרון רוזה

הוא הוסיף: "החוק עצמו מחייב לבחון חלופת מעצר בכל עבירה שהיא. זה נכון שככל שהעבירה חמורה יותר, כך הנטייה לשחרר היא מועטה יותר, אבל יש כבר תקדימים שאנשים שהואשמו ברצח, שוחררו לחלופה. מה שאנחנו מבקשים זה לא שחרור לחלופה אלא המרת המאסר במעצר באיזוק אלקטרוני. מאחר והלקוח שלי הוא בלי עבר פלילי, אדם מבוגר, שאני חושב שמעבר לתיק הזה, שאנחנו כמובן כופרים בביצוע הרצח, אין ממנו שום מסוכנות. אדם כזה יכול לשבת לצורך העניין בבית מסוים שעל רגלו אזיק אלקטרוני וזה עונה על כל מטרות המעצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
גיורא פרי בבית המשפט
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים