שתף קטע נבחר

בת 81 נחקרה: חשודה בגרימת מותו ברשלנות של בעלה

תושב תל אביב בן 84 פונה עם סימני חבלה על גופו לביה"ח איכילוב, שם נקבע מותו. אלמנתו נחקרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות, ושוחררה בתנאים מגבילים. עורך דינה: "היא משוכנעת שהחקירה תפריך את החשדות"

תושבת תל אביב בת 81 נחקרה בסוף השבוע במשטרה באזהרה בחשד שגרמה ברשלנות למות בעלה, בן 84. בתום חקירתה שוחררה האישה בתנאים מגבילים ובין היתר נאסר עליה לשוב לדירת השניים ברחוב אבן גבירול בעיר.

 

בלילה שבין יום רביעי ליום חמישי שעבר, פינה צוות של מגן דוד אדום את הגבר עם סימני חבלה על גופו לבית החולים איכילוב. בהמשך הלילה נאלצו הרופאים בבית החולים לקבוע את מותו.

 

האלמנה, שאין לה משפחה בישראל, הובאה לחקירה - ובמהלכה הטיחו בה השוטרים כי היא חשודה בהזנחת בעלה ובכך שהתרשלה בטיפול בו. לאחר שחרורה עברה האישה לבית מכרים של בתה שמתגוררת בארצות הברית.

אמבולנסים עם חולי הקורונה מגיעים לדן פנורמה (צילום: יאיר שגיא)
אמבולנס של מד"א פינה את הבעל לבית החולים (ארכיון)(צילום: יאיר שגיא)

ביום שישי התיר בית משפט השלום בעיר לחשודה לשוב לביתה, בין היתר מאחר שבתה שבה לארץ והייתה צריכה מקום לשהות בו בבידוד וכדי לתמוך באמה. נציגת המשטרה, פקד מירב עזרא, הסבירה בדיון כי "המשטרה התחשבה בגילה של החשודה ולמרות החשדות שנמצאים ברף גבוה, היא שוחררה בתנאים מגבילים בתחנת המשטרה".

 

נציגת המשטרה הוסיפה: "מדובר בראשית החקירה, היחידה החוקרת לא שוקטת על שמריה ואנו ממתינים לחוות דעת ראשונית מהמכון הפתולוגי". על הרצון להרחיק את החשודה מדירתה ברחוב אבן גבירול, אמרה פקד עזרא: "הגברת עלולה עדיין לשבש, עד שנסיים את כל הבדיקות".

 

פרקליטה של האישה, עו"ד דן גרובס, אמר ל-ynet: "מדובר בגברת ישרת דרך שטיפלה בבעלה במסירות לאורך שנים, זאת על אף נכות ממנה סובלת מלידתה. אין שחר לטענה כי גרמה למותו והיא משוכנעת שהחקירה תפריך את כל החשדות נגדה. מצער שהמשטרה אסרה ביום חמישי את חזרתה לבית שבו היא מתגוררת עשרות שנים ואילצה אותה להתגורר כפליטה בביתם של מכרים רחוקים, שנחלצו לעזרתה לאור כך שאין לה קרובי משפחה כלל בארץ.

 

"היא אפילו לא יכלה ללקט בגדים ותרופות. לשמחתנו, בית המשפט נעתר לבקשתנו והורה על כך שתשוב לביתה, זאת על אף התנגדות המשטרה".

 

מהמשטרה נמסר כי "בשל סימני החבלה שהיו על גופו של הקשיש, נחקרה רעייתו בגין גרם מוות ברשלנות ועם סיום החקירה שוחררה בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 יח"צ
בית החולים איכילוב בתל אביב
יח"צ
מומלצים