שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קובי פרץ: "לבי עם ציפי רפאלי, אסור לשלול חופש מאדם בגלל עבירות מס"

  הזמר, שישב בעבר בכלא בגלל עבירות מס, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא שולח לציפי רפאלי "חיבוק גדול", והוסיף: "לא הוכח שבתי כלא הם כלי הרתעה אפקטיבי"

  אחרי הסדר הטיעון בין בר וציפי רפאלי לפרקליטות בשל עבירות מס - הזמר קובי פרץ, שישב בעבר בכלא בגלל אותה עבירה, מתבטא היום (א') לראשונה בנושא.

   

  קובי פרץ בבית המשפט (צילום: אביגיל עוזי)
  קובי פרץ בבית המשפט(צילום: אביגיל עוזי)

  "שאלו אותי רבים בשנה שחלפה אם לא הייתה איפה ואיפה ביני לבין בר, ולמה עליי נגזר מאסר בפועל ועליה לא. על זה שאני מזרחי משכונת מצוקה והיא ממשפחה אשכנזית משכונת יוקרה", כתב פרץ בעמוד הפייסבוק שלו, בהתייחסות לעונש שאמורה הדוגמנית לקבל אם הסדר הטיעון יאושר בבית המשפט. "והאמת? אחרי מה שעברתי על בשרי, אני לא מתעלם מהטענה, אבל לא מתעסק איתה, כי לעניות דעתי, אסור לאף חברה לשלול את החופש מאדם בגלל עבירות מס. לא אני ולא ציפי, לא אולמרט ולא עשרות אלפי אסירים נוספים מדי שנה מסוכנים לחברה כשהפתרון היחידי הוא לגזול מאיתנו את הדבר היקר והבסיסי ביותר לכל אדם באשר הוא - חירותו".

   

  פרץ הוסיף: "אני לא מכיר את משפחת רפאלי ואין לי כל קשר עם ציפי, אבל אני לצערי יודע מה עובר לה במחשבות, ולבי ומחשבותיי רק איתה ועם בני משפחתה".

   

  בר וציפי רפאלי (צילום: אוראל כהן)
  בר וציפי רפאלי(צילום: אוראל כהן)

  עוד כתב פרץ כי "בתי הכלא קיימים משחר ההיסטוריה, ומעולם לא הוכח שהם כלי הרתעה יעיל ואפקטיבי. להפך, לשלוח אדם לכלא ועוד כשאין הפרדה בין עברייני צווארון לבין לרוצחים ואנסים - זה להשליך אדם נורמטיבי להישרדות שבה אין כללים מלבד לעשות הכל כדי להשאר בחיים, ואכן לא מעט אסירים חוזרים שוב ושוב לבתי הכלא כשאין תוכניות שיקום, אין תמיכה, ובעיקר אין את הדבר שבגינו נשלחים לשם - שיקום אמיתי.

   

  "אנחנו בעת הקורונה שבה כל סדרי העולם משתנים, בתי החולים נמצאים בחזית וכולנו הזדעזענו ממחדל בתי האבות. אני קורא לממשלת ישראל ולרשויות אכיפת החוק לחשב מסלול מחדש ולחשוב באמת אם בצעד שהם נוקטים נגד אנשים נורמטיבים שעשו טעות בהשלכתם לכלא הוא מידתי! ואולי בהזדמנות זו גם לשקול מחדש את כל תרבות הכליאה ולדרוש שהיא תעשה רק במקרים שבהם יש מסוכנות אמיתית לחברה.

   

  "בראייתי, בעבודות השירות שבר תעשה למען הקהילה בבית חולים או דיור מוגן, לדוגמה, יש תועלת אמיתית גדולה עשרות מונים יותר ועם צורך אמיתי ומשווע ליידים עובדות. צר לי על ציפי. אני מכאן יכול רק לחזק אותה ולשלוח לה חיבוק גדול. בסוף גם זה יעבור, היא תשחרר והחיים ימשיכו, אבל הצלקות לצערי ישארו לעד. ואני לא אגיד לה להיות חזקה כי גם לאדם החזק ביותר מותר להישבר, לבכות ולהיות פשוט בן אנוש".

   

  פרץ מסר ל-ynet כי הוא עובד בימים אלה על מופע גדול ודואט עם מושיק עפיה. "שמתי את הפרשה מאחור כשפניי רק קדימה, אבל הרגשתי הפעם שאסור לי להתעלם דווקא בגלל הסיפור האישי שלי. הרבה אמרו לי למה לי לדבר למען אחרים ולהזכיר שוב את העבר, אבל זה הדבר הנכון והערכי לעשות, ואני מקבל תגובות מדהימות מכל עבר, ומקווה שהמסר יישמע ויחלחל למקבלי ההחלטות למען כל אחד מאיתנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  קובי פרץ שחרור כלא
  צילום: יריב כץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים