שתף קטע נבחר

מאסר עולם לפורץ שרצח אישה לעיני ילדיה

אשרף טחימר הורשע שפרץ ב-2016 לבית שכנתו מרוואת אבו ג'ליל ורצח אותה. לפי האישום הוא נטל מהמטבח סכין ודקר אותה בחדר השינה. ילדיה נאבקו בו, והוא קפץ מהחלון. לפי המשפחה והחוקרים מדובר בשוד שהסתבך, טחימר מכחיש. אחי הנרצחת: "הייתה הפרח של המשפחה, לא נשכח"

 

 

בית משפט המחוזי בחיפה גזר היום (א') מאסר עולם על אשרף טחימר, תושב שפרעם בן 44, בגין רצח שכנתו מרוואת מחמוד זידאן (אבו ג'ליל) לפני כארבע שנים, בתוך ביתה ולעיני ילדיה – שגם אותם תקף. טחימר הורשע בפברואר האחרון ברצח בכוונה תחילה, תקיפת קטין הגורמת חבלה חמורה ופציעה בנסיבות מחמירות, פריצה, השמדת ראיות והחזקת סם.

 

טחימר הוא עבריין מורשע בעל עבר פלילי עשיר בעבירות אלימות ורכוש. הוא ריצה בעבר כמה תקופות מאסר, ומהאחרונה השתחרר חודשים ספורים לפני הרצח.

הרוצח המורשע אשרף טחימר עדיין מכחיש. בבית המשפט ב-2016 (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
הרוצח המורשע אשרף טחימר עדיין מכחיש. בבית המשפט ב-2016(צילום: זהר שחר)

 (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
(צילום: זהר שחר)

 (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
(צילום: זהר שחר)

בפרקליטות דורשים כעת להטיל עליו פיצוי לטובת משפחתה של אבו ג'ליל, בסכום המרבי הקבוע בחוק, 258,000 שקלים, בעבור הנזק הנפשי שנגרם לילדיה של האישה שנרצחה.

 

אבו ג'ליל נדקרה למוות בביתה במאי 2016. קרוביה טענו כי היא נרצחה במהלך שוד שהסתבך, וכך גם היה החשד של החוקרים שעצרו את טחימר. עם זאת, עד היום הוא מסרב להודות במעשה. היום אמר בפתח הדיון בבית המשפט שבו הוקרא גזר הדין: "אני חף מפשע. אני עצור ארבע שנים. כתב אישום שאין בו ראיות ואין מניע לרצח".

מרוואת אבו ג'ליל וילדיה ()
הבנים ניסו להיאבק בפורץ. מרוואת אבו ג'ליל וילדיה

מרוואת אבו ג'ליל ()

מרוואת אבו ג'ליל וילדיה ()

במשטרה אמרו בזמן הגשת כתב האישום נגדו, כחודש לאחר הרצח, כי "הנאשם נכנס לביתה של המנוחה דרך חדר האורחים הנמצא במפלס התחתון. הוא ניגש למטבח, וחלץ את נעליו, נטל סכין גדולה מהמטבח, ועלה לחדר השינה של המנוחה מתוך כוונה לגרום למותה. הוא ניגש אליה בעודה ישנה ודקר אותה בצווארה. המנוחה התעוררה והתחילה להיאבק בנאשם".

 

בנה של אבו ג'ליל, שהיה אז בן 11 והיום הוא בן 14, ישן לצדה בלילה שבו נרצחה. הוא התעורר מצעקות אמו וניסה גם הוא להיאבק בדוקר, אך זה הפיל אותו מהמיטה. בינתיים התעורר בנה בן ה-17 אז והגיע לחדר השינה. הרוצח הבחין בו והנחית על פניו מכת אגרוף שהביאה לעקירת אחת משיניו. טחימר ניסה לדקור גם את הבן הגדול, ללא הצלחה, וקפץ מהחלון ונעלם.

 

"הנאשם, המוכר בשכונה, נראה על ידי עדי ראייה רץ מזירת הרצח של המנוחה לכיוון השדות", הוסיף נציג המשטרה בדיון מ-2016. "בהמשך החקירה התברר כי הנאשם חזר לבית אביו, אך מששמע את תושבי השכונה צועקים את שמו, הוא העיר את בנו הקטין וברח יחד עמו... במהלך הבריחה הנאשם נטש את בנו והמשיך במנוסתו. לאחר כמה שעות הנאשם נעצר בכפר סמוך אצל מכרים".

 

זידאן זידאן, אחיה של הנרצחת, אמר היום בעקבות מתן גזר הדין: "תודה לאל שהרוצח קיבל את העונש המתאים. אדם כזה צריך להיות בכלא לכל החיים בלי לנשום אוויר. הוא רצח לנו את הפרח של המשפחה ולא נשכח את המעשה האכזרי, שילווה אותנו לאורך כל הדרך ובמיוחד את בניה של המנוחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הפרח של המשפחה". מרוואת אבו ג'ליל
מומלצים