שתף קטע נבחר

"הנערה שהעידה נגד הכדורגלנים סובלת משיימינג ואיומים"

עורכת דינה של אחת הנערות שהתלוננו נגד שני הכדורגלנים ממכבי תל אביב סיפרה בריאיון לאולפן ynet: "נשלחות אליה הודעות קשות. מאיימים עליה בקשר לפרשה. זו תופעה חברתית שצריכה להטריד את כולנו"

 

 

עו"ד רומי קנבל המייצגת את אחת הנערות שהתלוננו נגד שני הכדורגלנים ממכבי תל אביב סיפרה היום (ב') בריאיון לאולפן ynet שהנערה סובלת משיימינג ואיומים. "נשלחות אליה הודעות קשות", אמרה קנבל. "ביקשתי ממנה להתנתק מכל הערוצים שדרכם יכולים לאיים עליה".

 

אתמול מסרה הנערה עדות במשטרה וחברתה תמסור את גרסתה בקרוב. היום דווח ב-ynet שהמשטרה לקחה את הטלפונים של שני הכדורגלנים החשודים בבעילה אסורה ובהגשת אלכוהול לנערות לבדיקת מעבדה. שני השחקנים, שהוצאו לחופשה כפויה מהמועדון, שוחררו אתמול לביתם ללא תנאים מגבילים אחרי ארבע שעות בחקירה.

  (צילום: עוז מועלם)
השחקנים החשודים(צילום: עוז מועלם)

"התהליך כאן היה הפוך, קודם כל הרשת הוצפה באינפורמציה ובראיות, חלקן נכונות וחלקן מפוברקות", אמרה עו"ד קנבל. "יחד עם זאת, אני מבקשת למסור שאנחנו סומכים על משטרת ישראל שתדע לקחת בחשבון את העובדה שהנחקרים הגיעו לחקירה אחרי כמה ימים שהפרשה הייתה בתקשורת, ברשתות החברתיות".

 

עו"ד קנבל אמרה ש"הימים האחרונים הם ימים קשים שעוברים על מרשתי. מדובר בנערה קטינה מתחת לגיל 16, לנערה משפחה, אחות קטנה". היא הוסיפה כי "עצם העניין שתעודות זהות עם פרטים אמיתיים לכאורה, חלקם כך חלקם אחרת, עם תמונות של הקטינות שמפורסמות ברשתות התקשורת, זה כשלעצמו לא קשור לאיסור צו הפרסום, יש חוק עונשין בישראל שאסור לפרסם ברבים פרטים על קטינות אז בגלל זה אני מבקשת לשמור עלינו ולהגן עלינו".

 

אותם שני שחקני מכבי ת"א הוסיפו חטא על פשע ושחררו את התעודות האלה לאוויר העולם כדי לעשות שיימינג ולשחרר את עצמם מהאשמות?

"העובדות ידועות, עכשיו תפקיד המשטרה להבין מי שחרר את הנתונים האלה ומי ממשיך. אני רק מבקשת להסב את תשומת לב כולנו לעובדה שפרסום חוזר של אותן שתי תעודות עם תמונות הקטינות, ככל שאלה הקטינות, זו עבירה על חוק העונשין".

שלט מכבי תל אביב (צילום: אורן אהרוני)
השחקנים הוצאו לחופשה כפויה(צילום: אורן אהרוני)

אנחנו שומעים שהן עוברות שיימינג, מי שרצה כבר יודע מי הן, מה עובר עליהן?

"מעבר לשיימינג יש פה תופעה יותר קשה, יש פה ממש הודעות של איומים, הודעות קשות שנשלחות ללקוחה שלי. במסגרת ההודעות לא רק מבקשים לאיים עליה באופן כללי אלא מאיימים עליה בקשר לפרשה הספציפית הזאת. אתם יכולים לשער מה חווה נערה בת פחות מ-16, מה חווה המשפחה הקרובה, וזו התופעה החברתית שמטרידה וצריכה להטריד את כולנו".

 

מה זה מאיימים עליה?

"שולחים הודעות ופה אני אעצור. שולחים הודעות לא פשוטות עד כדי מצב שביקשתי ממנה להתנתק מכל קשר לתקשורת ולערוצים שדרכם יכולים לאיים עליה".

 

זה משפיע על המצב הנפשי שלה?

"לחלוטין. הנערה אמורה לגשת מחר לבחינת בגרות ראשונה שלה, יהיה לי קשה לראות את מרשתי חוזרת לשגרה מהר".

 

ד"ר מתן גוטמן, מומחה למשפט חוקתי, הסביר שצו איסור הפרסום נועד בכדי "להגן על כבודם ופרטיותם של חשודים" אך גם כדי "להגן על החקירה, למנוע תיאום עדויות, העברה של מסרים. ולכן עדיין יש חשיבות לצו איסור פרסום, בייחוד על שאלות שנשאלו כאן, יש דברים שחשוב שהמשטרה תתפוס את הגרסה הראשונה".

 

יש משחק הערב, שני השחקנים האלה לא יהיו על המגרש, כל המדינה תדע הערב.

"אין ספק שהחקיקה יוצרת מצבים אבסורדיים אבל אנחנו חייבים להגיד שזה לא רק כדי לא לפרסם את שמותיהם ותמונותיהם אלא זה שאר הפרטים שנוגעים לחקירה. לדוגמה עדויות שהיו".

 

כשאתה שומע את הפרטים של החקירה, תעודות הזהות, כמה יהיה קשה להוכיח מקרה כזה?

"אני מסכים שזה חמור מאוד שהפיצו אותן כי פרטים של מתלוננות, בתחומים כאלה זה פשוט נורא ואיום. בוא ניקח מקרה תיאורטי שמישהו פוגש בחורה והיא מציגה לו תעודת זהות. אין ספק שזה מציב אותו מבחינה משפטית במצב הרבה יותר טוב כי יהיה קשה לטעון שהוא עצם את עיניו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
השחקנים החשודים
צילום: עוז מועלם
מומלצים