שתף קטע נבחר

הפיל נשים בקשר רומנטי: 5 שנות מאסר לגבר שהוציא במרמה מיליון שקלים

משה מור דרעי מכפר יונה נשלח לכלא לאחר שהורשע בהסדר טיעון בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות. הוא התחבר לחשבון הבנק של אחת מקורבנותיו - ובהזדמנויות רבות העביר כספים לחשבונות אחרים

אילוסטרציה אזיקים אזוק עצור מעצר (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בית משפט השלום בנתניה גזר היום (ב') חמש שנות מאסר על משה מור דרעי מכפר יונה, שהודה והורשע בהסדר טיעון בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הונאה בכרטיס חיוב בנסיבות מחמירות והתחזות לאחר. סך כל הכספים שדרעי קיבל לידיו במרמה מסתכם בכמיליון שקלים.

 

בכתב האישום המתוקן שהוגש נגד דרעי, נטען כי בעשרות הזדמנויות במהלך 2017 הוא פעל בשיטתיות עם אדם אחר שלא אותר. בין היתר הוא פרסם בפייסבוק מוצרים שאותם לא התכוון למכור, גבה עבורם כספים מקוונים אך לא סיפק את המוצרים.

 

ב-19 מקרים שונים פרסם דרעי מודעות למכירת טלפונים ניידים, וניתק את הקשר עם הקונים לאחר שקיבל מהם מספרי אשראי או העברה בנקאית למספרי חשבון פיקטיביים. בנוסף הוא הציג את עצמו כבעל חברה למכירת טלפונים ניידים בפני אישה שאיתה קיים קשר רומנטי - ושכנע אותה לרכוש מכשירי טלפון לעסק שלה. דרעי קיבל את מספר כרטיס האשראי של האישה וביצע עסקאות בעשרות אלפי שקלים.

 

לפי סעיף נוסף בכתב האישום המתוקן, דרעי התחבר לחשבון בנק של אישה אחרת ובמספר רב של הזדמנויות ביצע העברות בנקאיות מחשבונה לחשבונות של אחרים, לקח הלוואות בשמה וכשהתברר לו שחשבונה נחסם - הוא ביצע פעולות באמצעות יישומון הבנק על מנת לנטרל את החסימה. בשיטה זאת הוציא דרעי מחשבון האישה מאות אלפי שקלים.

 

רכש נייד עם הכרטיס שנבלע 

במקרה אחר, דרעי הציע לסייע לאדם שכרטיס האשראי שלו נבלע והבטיח לו לעמוד ליד מכשיר הכספומט בעוד המתלונן נכנס לבנק. כשהכרטיס יצא מהמכשיר, דרעי מיהר לקחת אותו ורכש עמו טלפון נייד. אחר כך הוא חזר לבנק והשיב למתלונן את הכרטיס.

 

השופטת מרב גרינברג ציינה בגזר הדין כי "הנאשם לא בחל בכל אמצעי שיאפשר לו להוליך שולל את קורבנותיו ויאפשר לו להוציא מהם כספים במרמה תוך ניצול אמונם ולעיתים אף יחסי קרבה ביניהם". השופטת קבעה עוד כי דרעי קיבל לידיו במרמה 915 אלף שקל.

 

לדברי השופטת, "במקרה אחד עקב הפגיעה במתלוננת היא נפגעה נפשית עד שנזקקה לטיפול תרופתי. ממתלוננת אחרת ששירתה בצבא נגזלו חסכונותיה וחלק מהמתלוננים לצד עוגמת הנפש הצטרכו לקחת הלוואות". השופטת גם ציינה כי דרעי ביצע חלק מהמיוחס לו בזמן שהיה תלוי נגדו תיק דומה שממנו שוחרר ממעצר. פרט לעונש המאסר בפועל, נגזרו על דרעי גם שנת מאסר על תנאי וכן קנס בסך 20 אלף שקל ופיצוי למתלוננים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים