שתף קטע נבחר

בכפוף לביטוח רפואי: אוקראינה מתירה כניסת ישראלים ללא בידוד

באוקראינה מסירים את הגבלות הטיסה בגלל הקורונה: ישראלים שירצו להיכנס למדינה לא יידרשו בבידוד, אך יתבקשו להציג ביטוח רפואי שמכסה את הטיפול בקורונה. גם הדרישות הקודמות, שגרמו בעבר לעיכובים בשדה התעופה בקייב, נשארו. בחזרה לישראל עדיין נדרש בידוד בן 14 יום

ישראל אוקראינה דגל אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

ממשלת אוקראינה הודיעה היום (ב') על חידוש הטיסות מהמדינה ואליה, ובמסגרת ההחלטה – תותר כניסת אזרחים ישראלים ללא צורך לשהות בבידוד במדינה. במסגרת הכניסה, יידרש כל אדם שנכנס לאוקראינה להציג ביטוח רפואי בתוקף, המכסה את הטיפול בנגיף הקורונה. במקביל, יש לציין כי עם חזרת האזרחים לישראל, הם יידרשו להיכנס לבידוד למשך 14 יום, בהתאם לתקנות הממשלה.

 

שגריר ישראל באוקראינה, יואל ליאון, אמר כי "נכון להיום, אזרח ישראל יוכל להיכנס לאוקראינה ללא צורך בבידוד, בתנאי שברשותו ביטוח רפואי המכסה את הוצאות הטיפול בקורונה". הוא קרא לאזרחים הישראלים שמתכוונים לבקר במדינה לוודא את התנאים העדכניים במדינה לפני נסיעתם, וציין כי הם מתפרסמים באתר משרד הבריאות האוקראיני.

 

ליאון הוסיף כי התנאים לכניסת אזרחים לשטח אוקראינה, שהיו בתוקף עוד לפני פרוץ המגפה, עדיין תקפים. מדובר בצורך בהוכחת מטרת הביקור, הוכחה לתשלום מראש על מקום לינה וכן הוכחה לאפשרות לכלכלה עצמית – 250 דולר ועוד 50 דולר לכל יום שהייה. הנכנסים לאוקראינה מחויבים גם להציג כרטיס טיסה ליציאה מהמדינה.

שראלים מעוכבים בשדה תעופה באוקראינה (צילום: יוחאי דהן )
ישראלים שעוכבו באוקראינה. ארכיון(צילום: יוחאי דהן )

אותן דרישות באוקראינה הובילו לאי הבנות בעבר, וגרמו גם לעיכוב הדדי של ישראלים ואוקראינים בקייב ובנתב"ג בהתאמה. בשנה שעברה חתם שר הפנים אריה דרעי עם מקבילו על הסכם למניעת העיכובים.

 

אנדרי דמצ'נקו, דובר שירות הגבולות של אוקראינה, הסביר ל-ynet כי כל הנכנסים לשטח אוקראינה יעברו בדיקת חום. עוד ציין כי משרד הבריאות האוקראיני חילק את כל המדינות לפי רמת התחלואה לרשימה אדומה וירוקה. תושבי המדינות שמגיעים ממדינות הרשימה האדומה יוכלו להיכנס לשטח המדינה, אולם יידרשו בבידוד של 14 יום. עם זאת, ישראל, כאמור, נחשבת למדינה ירוקה עבור האוקראינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים