שתף קטע נבחר

חשד: עובד בבית משפט ביצע מעשה מגונה במהלך דיון

שתי עורכות דין התלוננו במשטרה כי עובד חיצוני בבית המשפט בתל אביב צפה בחומרים פורנוגרפיים ונגע בעצמו באולם הדיונים. במקום פרצה מהומה והדיון הופסק. הסנגור: "התנהגות מבזה ופוגענית"

 

אילוס אזיקים/תקיפה/אישום תקיפה תוקף אילוסתוקף אילוסתקיפה (צילום: shutterstock)
חשד למעשה מגונה באולם בית המשפט. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

חשד למעשה מגונה במהלך דיון משפטי: שתי עורכות דין הגישו אתמול (ב') תלונה במשטרה בגין חשד לביצוע מעשה מגונה בידי עובד חיצוני המעניק שירותים בבית המשפט - במהלך דיון.

 

לטענת עורכות הדין, האירוע התרחש באולם הדיונים של השופטת לענייני משפחה, איריס אילוטוביץ' סגל, בתל אביב. לפי העדות, בשלב מסוים בדיון הבחינה אחת מעורכות הדין באיש האחראי על ההקלטות והתמלול צופה בחומרים פורנוגרפיים בטלפון הנייד שלו. היא סימנה בעיניה לעמיתה שלה, שטענה שגם היא הבחינה בו ואף ציינה שראתה אותו נוגע בעצמו תוך כדי הצפייה.

 

השתיים צעקו והסבו את תשומת ליבה של השופטת לדבר. בעקבות זאת פרצה מהומה באולם, ואנשי משמר בית המשפט הגיעו למקום. הם עיכבו את החשוד במעשה והדיון הופסק. כאמור, עורכת הדין הגישה תלונה במשטרת לב תל אביב - שאישרה כי פתחה בחקירה.

 

"מרשתי בטראומה". עו"ד אבי אודיז ()
"מרשתי בטראומה". עו"ד אבי אודיז

עו"ד אבי אודיז, המייצג את אחת מעורכות הדין, הגיב לדברים: "מרשתי פעלה כאזרחית, נפגעת עבירה, כאמא וכעו"ד קצינה של בית המשפט. היא בטראומה מהאירוע כמו גם חברתה, עורכת הדין שהייתה עימה. מדובר בהתנהגות מבזה ופוגענית. אנחנו מצפים שהמשטרה תחקור את כל ההיבטים של הסיפור המזעזע הזה, חקירה מהירה ונוקבת כדי שמקרה כזה לא יקרה ובוודאי שלא בהיכל המשפט".

 

עורכי הדין יאיר אבין ואברהם ג'אן המייצגים את החשוד אמרו: "מרשנו מכחיש מכל וכל את החשדות המיוחסים לו, שיתף פעולה עם היחידה החוקרת על-מנת להביא לברור האמת ואנו סמוכים ובטוחים, כי המשטרה תגיעה למסקנה שלא נעברה כל עבירה והתיק ייסגר".

 

תגובת דוברת הרשות השופטת: "האירוע המתואר מיוחס לכאורה למקליט מטעם חברה חיצונית המעניקה שירות הקלטות לבית המשפט. בסמוך לאחר האירוע האמור הגיע האחראי על המקליט מטעם החברה לבית המשפט לבירור העניין, וכן הגיעה למקום מנהלת תחום הקלדניות בבית המשפט, אשר אמרה לעורכת הדין באופן מפורש כי עליה להגיש תלונה במשטרה, מסרה לה את מלוא הפרטים הנדרשים ואף עמדה אתה בקשר בהמשך.

 

"במקביל, היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט פנה לחברה ודרש לערוך לאלתר בירור של העניין ולהציג את הממצאים ללא דיחוי, בטרם תחליט הנהלת בתי המשפט אם וכיצד עליה להידרש לעניין מבחינה. בנוסף נתבקשה החברה שלא לשבץ את המקליט לדיונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים