שתף קטע נבחר

במקום מצעד - עצרת: כך ייראו אירועי הגאווה בתל אביב

בשל מגבלות הקורונה מצעד הגאווה בוטל ובמקומו תתקיים עצרת גאה בכיכר רבין. אירועי הגאווה ייפתחו בעיר בשבוע הבא. חולדאי: "כל עוד חברות וחברי הקהילה הגאה עדיין נאבקים על זכויותיהם ונלחמים באפליה - נפעל לשיוויון"

אירועי הגאווה של עיריית תל אביב יפו יוצאים לדרך (צילום: יפעת מור)
בניין העירייה בכיכר רבין מואר בצבעי הגאווה(צילום: יפעת מור)

עיריית תל אביב-יפו הודיעה היום (שלישי) כי השנה במקום מצעד הגאווה, שלא מתאפשר בשל הגבלות נגיף הקורונה, תתקיים "עצרת גאה". אירועי שבוע הגאווה בעיר ייפתחו בשבוע הבא, 21 ביוני, בסימן "המהפכה לא הושלמה". ראש העיר רון חולדאי אמר כי "השנה גם אם איננו יכולים לקיים את המצעד המסורתי, רב המשתתפים והמשתתפות, בהחלט נציין את חודש הגאווה".

 

העצרת תתקיים ב-28 ביוני ובה יוצג שיר הגאווה השנתי בביצוע של הזמרים סטטיק ובן אל, נסרין קדרי, דנה אינטרנשיונל ואמנים נוספים. במהלך השבוע יתקיימו אירועים רבים לציון חודש הגאווה, בהם אמנות דראג ואמנות קווירית במרחב הציבורי בעיר, כנס החינוך הגאה ב"זום", חלוקת מלגות לחברי וחברות הקהילה הטרנסית ואף התגייסות להקצאת משאבים לטובת קמפיין עידוד לעסקים הקטנים בעיר.

 

אירועי הגאווה של עיריית תל אביב יפו יוצאים לדרך (באדיבות המרכז הגאה)
מפת אירועי הגאווה(באדיבות המרכז הגאה)
 

אירועי הגאווה של עיריית תל אביב יפו יוצאים לדרך (צילום: יוסי קרת)
אירועי הגאווה של עיריית תל אביב יפו יוצאים לדרך(צילום: יוסי קרת)

אירועי הגאווה של עיריית תל אביב יפו יוצאים לדרך (באדיבות עיריית תל אביב)
במקום מצעד - עצרת גאווה ב-28 ביוני(באדיבות עיריית תל אביב)

חולדאי ציין: "נקיים סדרת אירועים ששיאה בעצרת כלל ארצית בכיכר רבין. כל עוד חברות וחברי הקהילה הגאה עדיין נאבקים על זכויותיהם ונלחמים באפליה באופן יום יומי - נמשיך לפעול לשיוויון. תל אביב-יפו גאה להיות בית לכל אדם באשר הוא ואנו גאים בכך שמכאן צומחת הקריאה. אני מאחל לכולן ולכולם אירועי גאווה משמעותיים".

 

איתי פנקס-ארד, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הלהט"ב, הצטרף לדברי חולדאי: "בעקבות ביטול אירועי הגאווה במתכונתם המוכרת בשל משבר הקורונה, נוצרה הזדמנות לחזור לשורשים. להתבונן על אירועי הגאווה לא רק כמטרה אלא כאמצעי בתהליך השינוי. המהפכה הגאה בישראל לא הושלמה. הגיעה העת לקבע את זכויותינו הקיימות בחוק, לקבל את אלו שטרם השגנו ולהילחם על מדינת ישראל כמדינה ליברלית, שיוויונית וחופשית".

 

אוראל נויבירט, מ"מ מנהל המרכז הגאה, הוסיף כי "חודש הגאווה, מעבר להיותו חגיגה, הינו מפגן של כוח ונראות עבור חברי וחברות הקהילה הגאה. על רקע ביטול האירועים המסורתיים, נרצה להזכיר שכולנו חלק מהמאבק, לא רק חברות וחברי הקהילה אלא כל מי ששוחר חופש וחשובה לו דמותה של ישראל כמדינה מתקדמת ודמוקרטית. הדרך עוד ארוכה ולא תסתיים עד שיושג שיוויון מלא לכולנו. כל עוד אין לנו את החופש והביטחון לחיות כפי שאנו באמת - לא נעצור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יפעת מור
בניין העירייה בצבעי הגאווה
צילום: יפעת מור
מומלצים