שתף קטע נבחר

הח"כ המיועד מטעם ש"ס: "נשים חולות בסרטן השד בגלל בטן חשופה"

ברוך גזהיי, מספר 11 ברשימת המפלגה שאמור להיכנס בקרוב לכנסת במסגרת החוק הנורבגי, טען ב-2016 בשיעור שהעביר בנושא "צניעות זו מלכות" כי "אישה צריכה להיות סגורה. אנשים רואים ופוגעים עם העין". יו"ר ש"ס אריה דרעי התנער מהדברים: "הבהרתי לו שהדברים לא מקובלים"

 

 

ההתבטאויות המסעירות של הח"כ המיועד: ברוך גזהיי, מספר 11 ברשימת ש"ס ומי שאמור להיכנס בקרוב לכנסת עם התפטרות שרי המפלגה במסגרת החוק הנורבגי, טען כי נשים חולות בסרטן השד או מאבדות את עובריהן בהריון כעונש על כך שאינן מקפידות על דיני הצניעות ביהדות וחושפות חלקים מגופן בניגוד להלכה.

 

גזהיי, רב ומרצה פופולרי בקהילות חרדיות בדרום הארץ, מסר ב-2016 שיעור תורה בנושא "צניעות זו מלכות", שקטעים ממנו הופצו ברשתות החברתיות ובהם הוא מסביר מדוע "אישה צריכה להיות צנועה בלבוש שלה ולא תפקיר את הגוף שלה".

 

לדבריו, "כתוב בספרים של המקובלים שאישה שהייתה רגילה לגלות את החלק העליון שלה - בדרך כלל מחזירים אותה (לעולם, אחרי מותה – ק"נ) בגלגול של פרה... שהעטינים שלה חשופים".

 

הרב ברוך גזהיי מש
ברוך גזהיי

"אישה צריכה להיות סגורה", קבע הח"כ המיועד - והוסיף כי "זו אחת הסיבות שנשים סובלות מסרטן השד".

 

הוא המשיך: "העיניים של כולם שם (מביטות לעבר החזה שלה) ואז נהיית לה עין הרע". עוד אמר: "זו אחת הסיבות שנשים מעוברות, לא עלינו ולא עליכם, מפילות את הילדים שלהן. היא נכנסה להריון (ומיד מפרסמת) תמונה בפייסבוק של הבטן שלה. תגידי, את נורמלית? זה מה שיש לך לעשות? או שהולכת עם בטן חשופה. אנשים רואים ופוגעים עם העין".

 

בעקבות פרסום הסרטונים, בש"ס התנערו מהדברים. יו"ר המפלגה, השר אריה דרעי, מסר: "שוחחתי עם הרב ברוך גזהיי לגבי הדברים שאמר בסרטון. הרב אמר לי כי מדובר בכמה משפטים שהוצאו מהקשרם מתוך שעור של שעתיים בפני תלמידיו לפני כארבע שנים. הבהרתי לו שדברים אלה אינם מקובלים ואינם מייצגים את תנועת ש"ס, והרב גזהיי הבין זאת".

 

מעמותת "אחת מתשע", המסייעת לנשים המתמודדות עם סרטן השד, נמסר: "דברי ההבל של חבר הכנסת המיועד ברוך גזהיי הן אמירות מסוכנות ואסורות. זו זילות של התמודדות קשה ומורכבות של נשים רבות שנאלצות להתמודד באומץ ובכוחות אדירים עם מחלת סרטן השד. יתרה מכך, אמירות כאלו בתוך החברה החרדית בה ישנו אחוז גבוה יחסית של תמותה מסרטן השד בשל גילוי המחלה בשלבים מאוחרים, הן בגדר מסכנות חיים וחסרות אחריות. מסקר של הלמ"ס בשנת 2017 עלה כי רק 50% מהנשים החרדיות בגילאי 40 ומעלה עשו אי פעם בדיקת ממוגרפיה, בהשוואה ל-80% מהחברה היהודית הלא חרדית. אנו קוראות לברוך גזהיי לחזור בו מדבריו ולהשכיל בנוגע לסיבות האמיתיות בגינן נשים נאלצות להלחם על חייהן".

 

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיב גם הוא על דברי גזהיי: "ברשימת ש"ס אישה לא יכולה להתמודד לכנסת. כעת ייכנס במסגרת החוק הנורבגי מועמד ש"ס, שמסביר: אישה שהייתה רגילה לחשוף את החלק העליון שלה, בדרך כלל מחזירים אותה בגלגול של פרה. אתם תשלמו לו את המשכורת בקרוב. מעניין מה היה מר גזהיי בגלגול הקודם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים