שתף קטע נבחר

צילום: AFP

בייג'ינג מסתגרת מחדש: "מנסים לא לצאת"

בהתפרצות הקורונה בשוק המזון הענק בבירת סין זוהו כבר יותר מ-100 נדבקים, והרשויות הטילו הגבלות נרחבות: בתי הספר נסגרו מחדש, אירועי הבילוי והספורט נאסרו והיציאה מהעיר תתאפשר רק למי שנבדק ואובחן כשלילי לנגיף. התושבים חוששים, אך לא כולם: "המצב טוב יותר מחו"ל"

השלטונות בעיר הבירה של סין, בייג'ינג, הודיעו הערב (ג') על החמרה משמעותית בהגבלות שננקטות כעת במטרה לבלום התפשטות נרחבת של נגיף הקורונה בעיר, בעקבות גילוי יותר מ-100 מקרי הדבקה בהתפרצות בשוק מזון ענק.

 

משבר הקורונה – עוד מהעולם:

הנגיף הקפיא את חיי הלילה, הגיישות עברו לרשת

אירופה נפתחת: טסים לחופשות, חוצים גבול לסיגריות

חולה קורונה שוחרר מבית החולים. החשבון: מיליון דולר

אלמנת הרופא שהזהיר מהקורונה ילדה בן: "מתנה אחרונה ממך"

 

 

בדיקות קורונה ב בייג'ינג סין חשש מ התפרצות גל שני (צילום: gettyimages)
90,000 בדיקות ביום. חשש מגל שני בבייג'ינג(צילום: gettyimages)

בדיקות קורונה ב בייג'ינג סין חשש מ התפרצות גל שני (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

בדיקות קורונה ב בייג'ינג סין חשש מ התפרצות גל שני (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

הערב הודיעו הרשויות בבייג'ינג על העלאת כוננות החירום מרמה 3 לרמה 2, והכריזו שמי שירצה לעזוב את העיר יידרש להציג תוצאה שלילית של בדיקת קורונה, שנערכה לו בשבעת הימים שקדמו ליציאה מהעיר.

 

צ'ן ביי, סגנית מזכ"ל הרשות המקומית של בייג'ינג, קראה להימנע מנסיעות שאינן חיוניות אל מחוץ לעיר. היא הוסיפה שממחר ייסגרו כל מוסדות החינוך בבייג'ינג וביקשה ממי שביכולתו לעשות כן, לעבוד מהבית. היא ציינה כי העירייה לא מבקשת בשלב זה מחברות וממפעלים להפסיק את פעילותם.

 

ליד ה שוק שינפאדי ב בייג'ינג סין התפרצות קורונה (צילום: AFP)
"מנסים להישאר בבית". עם מסכות בבייג'ינג(צילום: AFP)
 

ליד ה שוק שינפאדי ב בייג'ינג סין התפרצות קורונה (צילום: AFP)
שווקים רבים נסגרו. בבייג'ינג(צילום: AFP)

בייג'ינג סין מסכות קורונה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

ההגבלות החדשות מגיעות אחרי שסין כבר הטילה סגר ממוקד על 30 מתחמי דיור שונים בבייג'ינג שסמוכים לשוק שינפאדי, השוק שבו החלה ההתפרצות, ואסרו גם לקיים פעילויות בילוי וספורט במקומות סגורים. שינפאדי הוא שוק מזון סיטואני ענק שמספק 70% מכלל מוצרי הירקות והפירות בבייג'ינג, עיר של 21 מיליון איש. מאז 30 במאי ביקרו בשוק, לפי הרשויות, 200,000 איש.

 

השוק הזה נסגר, והרשויות ערכו בדיקות קורונה ליותר מ-8,000 העובדים בו, שנשלחו כולם לבידוד. עוד 11 שווקים נסגרו בעיר. הרשויות פתחו במבצע בדיקות נרחב ולפי סוכנות הידיעות הממלכתית שינחואה, היקף הבדיקות הוגדל ל-90,000 ביום.

 

הפנסיונרית וו וואלינג, בת 57, עמדה היום בתור לבדיקה שכזו באחד הפארקים בעיר, למרות החום הלוהט, כשעל פניה מסכה. "אני מנסה כמה שפחות לצאת", אמרה וו לסוכנות הידיעות AFP. תושב אחר נשמע פחות מודאג. "כנראה שתושג במהירות שליטה על ההתפרצות בבייג'ינג", אמר וו הולין, הייטקיסט בן 23 שגם הוא המתין לבדיקה. "אני חושב שהמצב בסין טוב יותר ביחס לחו"ל".

ליד ה שוק שינפאדי ב בייג'ינג סין התפרצות קורונה (צילום: AFP)
סגר ממוקד על 30 מתחמי דיור סמוכים. ליד שוק שינפאדי(צילום: AFP)

בדיקות קורונה ב בייג'ינג סין חשש מ התפרצות גל שני (צילום: AFP)
קבוצת אנשי רפואה מגיעה לבצע בדיקות קורונה לתושבים הסמוכים לשוק(צילום: AFP)

ההתפרצות בשוק שינפאדי, נזכיר, התגלתה בסוף השבוע שעבר, ובתוך חמישה ימים גדל מספר הנדבקים בעיר ל-106, כשבלילה שבין שני לשלישי אובחנו עוד 27 בני אדם כנשאים או כחולים.

 

ההתפרצות הזו מגיעה אחרי שבועות ארוכים שבייג'ינג דיווחה אך ורק על חולים שנדבקו בקורונה בחו"ל, והיא מעוררת חשש רב כעת מהאפשרות שהנגיף יופץ מהבירה לשאר ערי סין – שכבר הכריזה ניצחון על הנגיף שהתגלה בה בסוף השנה שעברה, והסירה את רוב ההגבלות שהוטלו על תושביה.

 

כמה מקרי הדבקה שקושרו לבייג'ינג כבר התגלו במחוזות אחרים, כמו חביי, ליאונינג וסצ'ואן. היום, במסגרת ההגבלות החדשות, נאסר גם על יציאתן של מוניות מבייג'ינג לערים אחרות. גם כמה מקווי האוטובוס שיוצאים מהעיר למחוזות חביי ושאנדונג הופסקו. בשנגחאי החליטו להגביל כניסה של אזרחים סינים מאזורים אחרים: העיר דורשת מאלו שמגיעים ממקומות שסווגו כבעלי סיכון גבוה או בינוני להדבקה להיכנס לבידוד למשך 14 יום. ערים נוספות בסין הודיעו שתושבים מהבירה יחויבו להיכנס לבידוד אם יגיעו אליהן.

 

בסין, שכאמור טענה לניצחון על פני הנגיף בחודשים האחרונים, אומרים שמקור ההתפרצות החדשה בבייג'ינג הוא מחוץ למדינה. במרכז לבקרת מחלות ולמניעתן בסין ציינו אתמול שהרצף הגנטי של הנגיף בבירה דומה מאוד לזן שהתפשט ברחבי אירופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
מחכים בתור לבדיקת קורונה, בייג'ינג
צילום: gettyimages
מומלצים