שתף קטע נבחר

ליברמן לדודי אמסלם: "הידרדרת לזנות"

בדיון בחוק המבקש לפסול ראש ממשלה, שר או סגן שר עם כתב אישום, אמר אמסלם: "ליברמן חבר להיבא יזבק". יו"ר ישראל ביתנו עלה לדוכן וענה לו

 

 

עימות מילולי חריף בכנסת: במהלך דיון היום (ד') במליאה האשים השר דודי אמסלם את יו"ר ישראל ביתנו בחבירה להיבא יזבק מהרשימה המשותפת, וזה ענה לו: "הידרדרת לזנות".

 

חילופי הדברים בכנסת התנהלו במהלך דיון בהצעת חוק של ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) ולפיה ראש ממשלה, שר או סגן שר שיוגש נגדם כתב אישום לא יוכלו לכהן בתפקידם.

 

אמסלם, השר המקשר בין הממשלה לכנסת, עלה להשיב על הצעת החוק במקום שר המשפטים, אבי ניסנקורן, ותקף את ליברמן על התנהלותו: "ליברמן חובר ליזבק, חברת כנסת שגם אתם יודעים שהיא בעצם מהללת שאהידים. יש רק סיבה אחת לחיבור הזה. המטרה היחידה של שניכם - להפיל את נתניהו".

 

כשליברמן עלה לדוכן הוא ענה לאמסלם: "הידרדרת לזנות".

 

 

דודי אמסלם אביגדור ליברמן (צילום: ירון ברנר)
השר דודי אמסלם וח"כ אביגדור ליברמן(צילום: ירון ברנר)

חתימות רשימה חתימה הצעת חוק כתב אישום בנימין נתניהו  ()
רשימת החותמים המקורית שהציג לפיד

בדיון הציג יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד את רשימת החותמים המקורית על הצעת החוק הזה – שהוגשה במרץ האחרון, בזמן שבני גנץ עדיין התנגד לשבת בממשלת נתניהו. "מספר אחד ברשימת החותמים היה בני גנץ, והשני הוא אבי ניסנקורן, נכון להיום שר המשפטים של מדינת ישראל", אמר לפיד.

 

"עלתה פה השאלה מספסלי האופוזיציה מדוע השר המשיב לא היה אבי ניסנקורן, שר המשפטים, כמו שנכתב בסדר היום. אז למקרה שהסקרנות אוכלת את הבית הזה, התשובה היא מפני שהוא חתום על החוק. הוא פשוט לא רצה לעלות הנה ולהודות בפני האולם הזה, אופוזיציה וקואליציה כאחד, שהוא מצביע בעד הצעת חוק שהוא מסכים לה ושהוא יודע שהיא נכונה. כמוהו כבני גנץ, אנשים שנשבעו לחבריהם, לבוחריהם, שהם ילחמו כדי שאדם עם כתבי אישום לא יוכל לנהל את מדינת ישראל, ועכשיו ישבו פה כגנבים בלילה והצביעו נגדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
דודי אמסלם ואביגדור ליברמן
צילום: ירון ברנר
מומלצים