שתף קטע נבחר

ניסנקורן וחיות החליטו: כל השופטים יפרסמו רשימות ניגודי עניינים

בעקבות ביקורת ציבורית שהתעוררה סביב שופטי בית המשפט העליון, הנשיאה תקדם את המהלך בגיבוי השר. "צעד חשוב לקידום השקיפות ועדות למערכת משפט איכותית ומקצועית", אמר ניסנקורן

אבי ניסנקורן אסתר חיות  (צילום: אלכס קולומויסקי, אורן בן חקון)
אבי ניסנקורן ואסתר חיות (צילום: אלכס קולומויסקי, אורן בן חקון)

שר המשפטים אבי ניסנקורן ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הודיעו הערב (רביעי) על כוונת הרשות השופטת לפרסם ולעדכן את רשימת ניגודי העניינים של כל שופטי ישראל. ההחלטה התקבלה בעקבות ביקורת ציבורית על שופטי בית המשפט העליון שלא עמדו בכללי ניגוד העניינים.

 

ניסנקורן מסר כי "‏אני מברך את הרשות השופטת על צעד חשוב לקידום השקיפות. זוהי עדות נוספת לכך שהתברכנו במערכת משפט איכותית ומקצועית".

 בג
בית המשפט העליון(צילום: אורן בן חקון)

ל-ynet נודע כי הנשיאה חיות שקלה את הנושא תקופה ארוכה, ולאור תחקירים עיתונאיים וביקורת ציבורית על חשש לניגודי עניינים של כמה שופטים ושלה עצמה, ובמקביל לירידה החדה באמון הציבור במערכת בתי המשפט, הוחלט על הצעד. חיות היססה במשך זמן רב בסוגיה, אך בשל הרוח הגבית שקיבלה מניסנקורן, שהכריז בעצמו על הרוח הגבית שייתן למערכת שתנאי שתתקן את הנדרש, זירזה את ההחלטה.  

 

הנהלת בתי המשפט תפרסם מעת לעת, ובאופן יזום, את רשימת המניעויות של כלל השופטים והרשמים גם באתר הרשות השופטת כבר בשנת המשפט הקרובה שתחול בספטמבר 2020. זאת, בנוסף לפרסום הקיים באתר בתי המשפט ובאתר חופש המידע הממשלתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, אורן בן חקון
ניסנקורן וחיות
צילום: אלכס קולומויסקי, אורן בן חקון
מומלצים