שתף קטע נבחר

השוטר שירה בצעיר השחור באטלנטה מואשם ברצח

בשיא גל המחאה על מותו של ג'ורג' פלויד נורה למוות ריישרד ברוקס באטלנטה, במהלך בדיקת שכרות. הערב הודיע התובע המחוזי שהשוטר הלבן שירה בו יואשם ברצח. ג'ורג'יה עשויה לגזור עליו עונש מוות

 

תובע מחוזי במדינת ג'ורג'יה הודיע הערב שהשוטר הלבן שירה למוות בצעיר שחור באטלנטה יואשם ברצח ובעשרה סעיפים נוספים.

 

בסוף השבוע, בעיצומה של המחאה בעקבות מותו של העצור השחור ג'ורג' פלויד, נורה למוות הצעיר השחור ריישרד ברוקס באטלנטה. ברוקס בן ה-27 נכשל בבדיקת שכרות ונאבק בשוטרים שניסו לעצור אותו בחניון. כשהחל לברוח השוטר הלבן גארת רולף ירה בו. תיעוד של הירי הסעיר את אטלנטה וגרם למהומות ולהתפטרותה של מפקד המשטרה בעיר. יום אחרי הירי הודח רולף מהמשטרה.

השוטר ג'ורג' וולף מבצע בדיקת שכרות ל ריישרד ברוקס שנורה למוות ירי בידי שוטרים אטלנטה ארה
השוטר היורה מבצע בדיקת שכרות לברוקס(צילום: רויטרס)
 

הערב הודיע התובע המחוזי במדינת ג'ורג'יה שהשוטר שירה בברוקס יואשם ב-11 סעיפים, כולל רצח ותקיפה באמצעות נשק קטלני. פול הווארד, התובע של מחוז פולטון, הוסיף שאם השוטר יורשע הוא עלול להישלח למאסר עולם וייתכן שאף ייגזר עליו עונש מוות.

 

הווארד אמר שרולף בעט בברוקס אחרי שירה בו וששוטר לבן נוסף שהיה בזירה, דווין ברוסנן, דרך על הצעיר השחור כשהיה פצוע ונאבק על חייו. ברוסנן ישתף פעולה עם התביעה במשפט הרצח של רולף ויואשם בין השאר בתקיפה חמורה.

ריישרד ברוקס נורה למוות ירי בידי שוטרים ב אטלנטה ג'ורג'יה ארה
ריישרד ברוקס(צילום: EPA)

  (צילום: AFP PHOTO / Facebook / Darnella Frazier,gettyimages)
(צילום: AFP PHOTO / Facebook / Darnella Frazier,gettyimages)

הווארד אמר שברוקס ברח מהשוטרים והיה במרחק של יותר מ-5.5 מטרים כשנורה פעמיים בגבו. "אני מאמין שבזמן הירי מר ברוקס לא היווה איום", אמר הווארד. הוא הוסיף שאחרי הירי השוטרים לא מיהרו להעניק לו סיוע רפואי.

 

התובע הוסיף שמשטרת אטלנטה אוסרת על שוטרים להשתמש אפילו באקדח טייזר כדי לעצור אדם שנמלט. "אז הוא לחלוטין לא יכול לירות באקדח על מישהו שבורח", אמר התובע המחוזי על השוטר שמואשם ברצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
השוטר וברוקס בבדיקת השכרות
צילום: רויטרס
מומלצים