שתף קטע נבחר

אוסטרליה: מדינה פתחה נגדנו במתקפת סייבר

ראש ממשלת אוסטרליה האשים "שחקן מדינתי" בשורת מתקפות סייבר, בין היתר נגד עסקים, בתי ספר ובתי חולים. החשודה המיידית: סין

 

 

אוסטרליה תחת מתקפה: ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון אמר כי "שחקן מדינתי מתוחכם" מנסה כבר חודשים לבצע מתקפות סייבר נגד מגוון רחב של ארגונים אוסטרליים, והרחיב את פעולותיו לאחרונה. במסיבת עיתונאים בבירת אוסטרליה קנברה, אמר ראש הממשלה מוריסון כי יעדי המתקפות כוללים בין היתר ארגונים פוליטיים, ספקי שירותים חיוניים ומפעילים של תשתיות חשובות.

 

"אנחנו יודעים שזהו שחקן מדינתי מתוחכם עקב אופי המתקפה", אמר. לדבריו, אין מדינות רבות שיכולות לפתוח במתקפות סייבר שכאלו, אבל הוא הבהיר כי אוסטרליה לא תמסור באיזו מדינה מדובר.

 

ב"גרדיאן" ציינו כי שלוש מדינות בלבד עונות לתיאור של מוריסון: סין, רוסיה וצפון קוריאה - אבל החשודה המיידית היא סין. מתקפות הסייבר כוונו בין היתר נגד עסקים, בתי ספר ובתי חולים. דובר משרד החוץ הסיני, ז'יאו ליז'יאן, אמר לאחר ההצהרה האוסטרלית: "סין הייתה קורבן של מתקפות הסייבר, אנחנו מתנגדים לכל סוג של מתקפות סייבר".  

סקוט מוריסון ראש ממשלת אוסטרליה (צילום: EPA)
ראש ממשלת אוסטרליה מוריסון(צילום: EPA)

סקוט מוריסון ראש ממשלת אוסטרליה (צילום: EPA)
מוריסון. לא הזכיר את סין בשמה(צילום: EPA)

ראש מערך הסייבר באוסטרליה אמר כי בחקירות עד כה לא התגלו עדויות לניסיון ל"הרס או להפרעה", לאחר הפריצה לשרתים. שני גורמים ממשלתיים אמרו כי המתקפות האחרונות מזכירות את מתקפות הסייבר על הפרלמנט האוסטרלי ועל שלוש מפלגות גדולות ב-2019. אז דווח בסוכנות הידיעות רויטרס כי סין הייתה אחראית לאותה מתקפה סייבר. אוסטרליה לא הודיעה רשמית מי אחראי לאותה מתקפה, וסין הכחישה את הטענות נגדה.

 

שרת ההגנה האוסטרלית לינדה ריינולדס אמרה כי נראה שלא היו פריצות גדולות למאגרי נתונים במתקפה, והפצירה בעסקים ובארגונים להבטיח כי השרתים מעודכנים בגרסאות התוכנה האחרונות.  גורם ממשלתי אוסטרלי אמר כי ההצהרה הפומבית של מוריסון היא ניסיון להעלות את תשומת לב היעדים האופציונליים לסוגיה.

 

מוריסון ציין כי שוחח בנושא אתמול עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, ועדכן גם בנות ברית אחרות של אוסטרליה. סין נחשבת לשותף הסחר הגדול ביותר של אוסטרליה, אבל היחסים בין המדינות התערערו כחלק מהקריאה האוסטרלית לחקירת מקור נגיף הקורונה. סין הטילה מכסי מגן על שעורה אוסטרלית, השעתה ייבוא בשר בקר מהמדינה והזהירה סטודנטים ותיירים מסין לא לבקר באוסטרליה עקב ה"גזענות" במדינה, לטענת בייג'ינג.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ראש הממשלה האוסטרלי מוריסון
צילום: EPA
מומלצים