שתף קטע נבחר

השרים אישרו: ניתן לפתוח בתי קולנוע ותיאטראות, מופעים בישיבה בלבד

הממשלה אימצה את המלצות קבינט הקורונה ונתנה אור ירוק לקיום הצגות ומופעים תחת הגבלות. מספר המשתתפים בכל אירוע יוגבל ל-250 איש או ל-75% מתפוסת המקום - וחובה לעטות מסכה כל הזמן. פרטי הקהל יישמרו למקרה שיתגלה חולה קורונה

 

 

הממשלה אישרה במשאל טלפוני את ההקלות בעולם התרבות. ממשרד התרבות נמסר כי מהיום (שישי) ניתן יהיה לקיים מופעים בישיבה, הצגות וקונצרטים, וכן לפתוח בתי קולנוע. לפי התנאים החדשים, חובת עטיית המסכה נשארת לאורך ההופעה והסרט ולא יתאפשרו הפסקות.

  

דודו פארוק (צילום: רז גרוס)
נכון לעכשיו - בלי הופעות בעמידה(צילום: רז גרוס)

מהיום - מותר לחזור לקולנוע (צילום: ) (צילום: )
מהיום - מותר לחזור לקולנוע

למרות האישור, רשתות הקולנוע סינמה סיטי, יס פלאנט ורב חן לא צפויות לפתוח את שעריהם בימים הקרובים. "הפתיחה תלויה בדברים נוספים", אמרו גורמים בענף.

 

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך, קיבל סמכות להגדיל את מספר הצופים ל-500, ובלבד שמספרם לא יעלה על 75% מתפוסת המקום. בשלב זה לא יהיה ניתן לקיים מופעים בעמידה או מופעים שיכללו ריקודים מצד המשתתפים. 

 

עוד נמסר כי מכירת כרטיסי הכניסה למופעים תעשה מראש, באמצעות הזמנה טלפונית או דיגיטלית, למושבים מסומנים בלבד. מספרי הטלפון של קהל הצופים יישמרו בהתאם למקומות הישיבה המסומנים למשך 20 ימים, ויועברו למשרד הבריאות רק במקרה שבו יתגלה חולה קורונה במקום.

 

במשרד התרבות מסרו כי "אנו שבים ומזכירים לציבור כי על כולנו להקפיד על שלושה כללים בסיסיים: עטית מסיכה, ריחוק פיזי ושמירה על היגיינה. במאמץ משותף ובאחריות אישית וציבורית נוכל להתמודד עם העלייה במספר החולים ולמנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל".

 

 

הפגנת זעם ענקית של עובדי תעשיית התרבות, האירועים ואומני ישראל מול משרד האוצר בירושלים (צילום: עמית שאבי)
הפגנת עובדי ענף התרבות בירושלים(צילום: עמית שאבי)

עימותים בין מפגינים למשטרה לאחר הפגנת עובדי תעשיית התרבות האירועים ואומני ישראל (צילום: עמית שאבי)
ההפגנה בירושלים(צילום: עמית שאבי)
 

שר התרבות, חילי טרופר, הזהיר שלשום כי אם לא יימצא פתרון לעולם התרבות - הוא יקרוס. השר התנגד למגבלה של 250 איש ודרש להעלות אותה ל-500, הצעה שקיבלה תמיכה משרים רבים בממשלה, ובהם ישראל כץ, גבי אשכנזי, אריה דרעי, עמיר פרץ ומירי רגב. עם זאת, נתניהו הסתייג ורצה מגבלה כמו לחתונות. סוכם שהגדלת המשתתפים ל-500 תיבחן בהמשך בכפוף לנתוני התחלואה.

 

טרופר אמר בריאיון לאולפן ynet כי "המתווה נבנה יחד עם התיאטראות ואולמות המופעים, הם מכירים את הנוהל מצוין. אולם יכול למלא עד 75% מתפוסתו, קבוצות חברים או זוגות שקונים כרטיסים יחד, נחשבים כמו קפסולה ויכולים לשבת אחד ליד השני. ביניהם לבין הקפסולה הבאה יש כיסא אחד פנוי, בכניסה יש מדידות חום, צריך לעטות מסכות ואין הפסקות במופעים.

 

"נכון שזה לא כמו בכל יום רגיל ועדיין, גופי התרבות מברכים ושמחים עליו", אמר השר. "אנחנו פותחים שערים לעולם שהיה סגור, מאפשרים לשחקנים לעלות על הבמה ונותנים להמון עובדים שוב הזדמנות להתפרנס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי פינטו
עולם התרבות חוזר
צילום: שלומי פינטו
מומלצים