שתף קטע נבחר

השגריר בארה"ב: לא נספח שטחים המיועדים למדינה הפלסטינית

רון דרמר פרסם טור ב"וושינגטון פוסט" שבו כתב כי ישראל תחיל ריבונות "רק בשטחים שלפי כל הסכם שלום ריאליסטי יישארו חלק מישראל". לדבריו המהלך "לא יהרוס את פתרון שתי המדינות"

ישראל מנסה לרכך את הביקורת הבינלאומית על תוכנית הסיפוח. שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, אמר כי "ישראל לא תחיל ריבונות על שטחים המיועדים לפי תוכנית טראמפ למדינה הפלסטינית העתידית, ומתחייבת שלא לבנות בהם בשנים הקרובות". בטור ל"וושינגטון פוסט" כתב דרמר כי "ישראל תחיל ריבונות על שטחים שלפי כל הסכם שלום ריאליסטי יישארו חלק מישראל".

"החלת הריבונות תוציא את תהליך השלום מהמבוי הסתום". השגריר דרמר (צילום: AP) (צילום: AP)
"החלת הריבונות תוציא את תהליך השלום מהמבוי הסתום". השגריר דרמר(צילום: AP)
 

לדברי השגריר, "'קונצנזוס' שתי המדינות הנוכחי הוא לא יותר מאשר אשליית שתי המדינות". בטורו כותב דרמר כי "החלת הריבונות הישראלית בשטחים מסוימים ביהודה ושומרון לא תהרוס את פתרון שתי המדינות. אבל היא תנפץ את אשליית שתי המדינות. היא תפתח את הדלת לפתרון שתי מדינות ריאליסטי שיוציא את תהליך השלום מהמבוי הסתום שהוא נמצא בו כבר שני עשורים".

 

"במשך 20 שנה ניסו ראשי ממשלה ישראלים לקדם את השלום עם הפלסטינים", הוסיף דרמר שהזכיר את צעדיהם של אהוד ברק, אריאל שרון, אהוד אולמרט ובנימין נתניהו - שב-2009 הקפיא את הבנייה ביו"ש. השגריר האשים את מנהיגי מדינות העולם, שלמרות ההסתה והטרור הפלסטיניים "המשיכו להתעלם משורש הסכסוך, והתעקשו על אסטרטגיה כושלת".

גבעת זאב (צילום: AFP)
"ההחלטה להחיל ריבונות תפתח נתיב אמיתי לשלום". ההתנחלות גבעת זאב(צילום: AFP)
 

"לכל אורך הדרך המנהיגים הפלסטינים דחו כל הצעת שלום ישראלית, תוך שהם קידמו באופן שיטתי תרבות שדחתה את השלום והיללה את הטרור. הסכסוך בן מאה השנה מעולם לא היה סביב הקמת מדינה פלסטינית. הוא תמיד עסק בדחיית המדינה היהודית", הוסיף דרמר.

 

הוא הזכיר את דברי ראש הממשלה המנוח יצחק רבין שאמר בנאום בכנסת שבו הציג את עקרונות הסכם אוסלו כי הפלסטינים יקבלו "פחות ממדינה", ישראל תשמור על שליטתה בבקעת הירדן "במובנה הרחב ביותר", ירושלים תישאר מאוחדת תחת ריבונות ישראל וגושי ההתיישבות יהפכו לחלק מישראל.

 

השגריר דרמר, שנחשב מקורב מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו, מוסיף : "ישראל מקווה שההחלטה להחיל ריבונות בחלקים מיהודה ושומרון תשכנע את הפלסטינים שעוד מאה של דחייה היא אסטרטגיה שתוביל להפסדים, וכי המדינה היהודית כאן כדי להישאר. ובאמצעות ניפוץ אשליית שתי המדינות וקידום פתרון שתי המדינות, ייפתח נתיב אמיתי לשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים