שתף קטע נבחר

לראשונה בת"א: זוגות להט"בים יוכלו להירשם בעירייה על בסיס תצהיר

עיריית תל אביב תאפשר לזוגות החד-מיניים להירשם במאגרי המידע העירוניים על בסיס תצהיר, בנוסף לרישום הקיים של זוגות במרשם האוכלוסין: "המשמעות - כל הזוגות בעיר שווי ערך ושווי זכויות"

עיריית תל אביב יפו תוסיף למאגרי המידע העירוניים רישום זוגיות על בסיס תצהיר, בנוסף לרישום הקיים של זוגות נשואים במרשם האוכלוסין. המטרה: להקל על יחידות העירייה בעת הענקת שירות לזוגות להט"בים, ולאפשר שוויון ביניהם לזוגות אחרים.

מצעד הגאווה של תל אביב 2019 (צילום: יאיר שגיא)
מצעד הגאווה של תל אביב, 2019(צילום: יאיר שגיא)

The Tel Aviv Pride Parade  ()
תל אביב, 2019

הרישום צפוי להיכנס לתוקף בחודשים הקרובים, עם השלמת הממשקים הדיגיטליים הנדרשים. מטרת המהלך היא לייעל את השירות לזוגות הלהט"בים ולהקל עליהם בכל הקשור למימוש הזכויות וההטבות העירוניות, כמו רישום ילדים למערכת החינוך, הנחות במרכזים הקהילתיים ועוד.

 

איתי פנקס ארד, חבר מועצת עיריית תל אביב יפו ומחזיק תיק הלהט"ב שיזם את התוכנית, אמר כי "עיריית תל אביב יפו אומרת היום בקול ברור ששוויון הוא ערך עירוני בסיסי ומוסיפה שירות של רישום זוגיות עירוני, שמשמעותו היא שכל הזוגות בעיר שווי ערך ושווי זכויות. הבטחנו וקיימנו - לא ניתן לזכויות שלנו לצעוד במקום".

 

לדבריו, "הגיע הזמן שהמדינה תפנים ותיישם: ערך השוויון, כבוד האדם, ואהבת לרעך כמוך – לא יכולים לחכות. אני מקדיש את ההישג הזה לקורבנות השנאה נגד להט"ב - ניר, ליז, שירה, מאיה ועוד רבים, ולחן לנגר, המדריך המתנדב שנפצע בפיגוע הברנוער שעזב אותנו 11 שנים אחרי אותו פשע שנאה נורא, וכתוצאה ממנו. הדרך הארוכה של הקהילה לשוויון נמשכת - הגאווה והאהבה ינצחו".

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר: "חוק המרשם בישראל קבע באופן מפורש מי הגוף המוסמך לנהל את מרשם האוכלוסין ובהתאם לכך, בעלת הסמכות היא רשות האוכלוסין וההגירה ולא עירייה כזו או אחרת. עוד קבע החוק אילו מסמכים נדרשים לצורך רישום נישואין מכלל הזוגות וביניהם תעודה ציבורית מאומתת. לאור עובדה זו, חשוב שהזוגות יהיו ערים לכך שלרישום זה אין כל משמעות חוקית מבחינת מוסדות המדינה. רישום יוכל להיעשות ברשות האוכלוסין תוך הצגת התעודות המתבקשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מצעד הגאווה של תל אביב, 2019
צילום: מוטי קמחי
מומלצים