שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

נתניהו: "אם לא נקפיד על מסכות ומרחק, הסגרים יחזרו"

ראש הממשלה התייחס להתגברות התחלואה בקורונה בפתח ישיבת הממשלה: "מומחים הראו לי תחזיות וכולן היו קשות". על ההתקדמות בפיתוח חיסון אמר: "מתקיים מרוץ מבורך ואנחנו מקווים שנצליח". ראש הממשלה החלופי גנץ: "הקורונה תלווה אותנו בשנה וחצי הקרובות"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה השבועית לעלייה בתחלואת הקורונה ושוב הזהיר כי "אם לא נקפיד על מסכות ומרחק, הסגרים יחזרו".

 

"בסוף השבוע קיימתי התייעצויות בעניין העלייה התלולה בתחלואה של הקורונה", אמר ראש הממשלה נתניהו בפתח הישיבה. "ביקשתי לכנס ישיבה של כל המנכ"לים של המשרדים הרלוונטיים והשלטון המקומי עם ראש המל"ל וגם עם מומחים שונים שנתנו הערכות. הם הראו לי תחזיות שונות, וכולן קשות".

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה ()
בנימין נתניהו בישיבת הממשלה

  

נתניהו הודיע שמחר יתכנס קבינט הקורונה, ואמר כי "אם לא נשנה באופן מיידי את התנהגותנו בחבישת המסכות ושמירת המרחק, נביא על עצמנו את השבת הסגרים. אף אחד מאיתנו אינו רוצה בזה".

 

ראש הממשלה הוסיף: "אנחנו במקביל עושים כל מאמץ להגיע לחיסון. זה כחלק ממאמצים בינלאומיים כולל המכון הביולוגי, וכולל השקעה במכון מודרנה. מתקיים מרוץ מבורך ואנחנו מקווים שנצליח, אבל עד אז אין ברירה אלא לשמור על מדיניות מושכלת כדי לפתוח את הכלכלה וכדי לנהל את החיים באופן סביר בשגרת הקורונה".

 

בני גנץ  ()
בני גנץ. "הקורונה תהיה איתנו עוד שנה וחצי לפחות"

 

גם ראש הממשלה החלופי בני גנץ התייחס להתמודדות עם הקורונה: "האתגר הגדול ביותר בעיניי הוא איך מתקיימים לאורך זמן בשגרת נוכחות קורונה. הנושא הזה ימשיך ללוות אותנו בשנה וחצי הקרובות. לכן עלינו כממשלה מוטלת החובה לתת את התשובה המאוזנת לקיום של הציבור מחד וקיומו של המשק מאידך, ואך ורק אם נצליח לקיים את השגרה הזאת נוכל להתמודד עם זה".

 

 

 

גנץ הדגיש: "זה מחייב הנחיות מדויקות מהממשלה ושר הבריאות כלפי מטה, וזה מחייב אחריות אישית מהציבור כלפי מעלה. אי אפשר שזה יעבור רק חד-כיווני - אנשים לא יכולים להיות היסטריים מלמטה וגם לא יכולים לא לקבל הנחיות מלמעלה".

 

על פי נתוני משרד הבריאות המעודכנים, 33 בני אדם אובחנו עם נגיף הקורונה מחצות. עוד עולה מהנתונים כי מאז אתמול בערב נוספו שלושה חולים במצב קשה. מספר המונשמים עלה ל-28. בתוך כך יש לציין כי אתמול נרשמה עלייה חדה בשיעור המאובחנים - 2.6% מ-6,021 הבדיקות שבוצעו אתמול נמצאו חיוביות. הנתון חריג במיוחד משום שמספר הבדיקות שבוצעו אתמול היה נמוך במיוחד לעומת הימים הקודמים, אך שיעור הבדיקות שנמצאו חיוביות היה גבוה ביותר. על פי הנתונים, בישראל כעת 4,716 חולים פעילים.

 

מוקדם יותר הבוקר הנחה משרד הבריאות את בתי החולים להיערך לפתיחה מחודשת מיידית של מחלקות הקורונה בעקבות העלייה בתחלואה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים