שתף קטע נבחר

השרים אישרו הצעת חוק לאי-הפללה של צרכני קנאביס

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את ההצעה של חברי הכנסת שרן השכל ורם שפע לאי-הפללה של צרכני קנאביס לשימוש עצמי. ההצעה צפויה לעלות להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת עוד השבוע

אילוס אילוסטרציה קנאביס מריחואנה (צילום: shutterstock)
קנאביס. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

ועדת השרים לענייני חקיקה בראשות שר המשפטים אבי ניסנקורן אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של ח"כ שרן השכל (ליכוד) וח"כ רם שפע (כחול לבן) לאי הפללה של צרכני קנאביס לשימוש עצמי. ההצעה צפויה לעלות להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב.

 

בפוסט בפייסבוק כתבה השכל: "לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, מתחיל באופן רשמי הליך החקיקה שיוביל לאסדרת שוק הקנאביס בארץ. הדרך לכאן הייתה לא פשוטה ומלאה במאבקים פוליטיים ותקשורתיים רבים, אך לבסוף הנחישות וההתמדה השתלמו".

 

רם שפע ושרן השכל (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת, אבי מועלם)
חברי הכנסת רם שפע ושרן השכל(צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת, אבי מועלם)

בהמשך להצהרת הליכוד וכחול לבן לפני שבועיים, ח"כ השכל, יחד עם יו"ר ועדת החינוך ח"כ שפע, יובילו את המהלך לאי-הפללה של צרכני קנאביס לשימוש עצמי בהליך החקיקה.

 

על פי הצעת החוק הראשונה שהגישה ח"כ השכל, החזקת קנאביס עד 50 גרם תיחשב כשימוש עצמי וכעבירה מנהלית ולא פלילית. המשמעות היא שהעונש על עבירה זו יהיה קנס קל לכל היותר ולא עד שלוש שנות מאסר כקבוע היום.

 

על פי הצעת החוק השנייה שהגיש ח"כ שפע, שמהותה היא למעשה לגליזציה, תתאפשר החזקה חוקית לחלוטין של קנאביס בכמות של עד 15 גרם לשימוש עצמי, כשהרכישה תותר מגיל 21 ובחנויות ייעודיות.

 

השכל פעלה בעבר למען הסדרת נושא הקנאביס בישראל ובראיונות אחרונים אמרה כי בכוונתה לקדם את הליך החקיקה במהירות המרבית וכי הוא צפוי להגיע לסיומו תוך חודשים ספורים בלבד.

 

ראש הממשלה החליפי בני גנץ בירך על המהלך: "רפורמת הקנאביס עשתה צעד חשוב היום - אישרנו לקריאה טרומית את הצעות החוק של ח"כ רם שפע ושרן השכל בוועדת השרים לחקיקה. אנחנו מתכוונים להסדיר סוף סוף את תחום הקנאביס בישראל, ולמנוע מחולים ואזרחים תמימים להפוך לעבריינים בעל כורחם.

 

צוות בין-משרדי בהובלת משרד המשפטים יתכנס בקרוב ויגבש הצעת חוק ממשלתית מקיפה ואחראית שמותאמת לישראל. אני יודע שהנושא הזה קרוב לליבם של רבים, ומבטיח להמשיך ולעדכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים