שתף קטע נבחר

הכי קרבית בצה"ל: הקצינה שהדהימה את בוחני הכושר

סגן משנה אודליה באייר רגילה להצטיין בקורסי הפיקוד השונים, אך התוצאה שהשיגה במבחן השנתי הותירה את כולם נפעמים: 40 דקות ו-55 שניות למבחן מפרך עם 3 שלבים, ופער של 7 דקות בינה ובין המקום השני

 

 

הקצינה הכי קרבית בצה"ל – ובפער: סגן משנה אודליה באייר, מפקדת מחלקה בבסיס ההכשרה של גדודי החילוץ בפיקוד העורף, התבשרה בימים האחרונים שהפכה רשמית למצטיינת הצה"לית מקרב הקצינות הקרביות, בבוחן הכשירות הקרבית שנערך בצה"ל לכלל הקצינים הלוחמים.

 

לא מדובר בחדשה מרעישה במבחן השנתי המרכזי לכושר גופני-קרבי זולת התוצאה שבה סיימה באייר, שהדהימה את מפקדיה ואת בוחני הכושר במכון וינגייט: 40 דקות ו-55 שניות, פער של 7 דקות לעומת הקצינה שסיימה במקום השני ביחס אליה, בקטגוריה מקבילה.

 

אודליה באייר (צילום: דובר צה
באייר על מתקן החבל(צילום: דובר צה"ל )

הציון העובר בצה"ל לקצינות לוחמות בבוחן זה הוא שעה ורבע, והציון המצטיין הוא 43 דקות וחצי. הבוחן כולל שלושה שלבים שבוצעו בזה אחר זה: ניווט קרבי בדיונות הסמוכות למכון וינגייט, בוחן מסלול עם מכשולים כמעבר קיר, זחילה וטיפוס על חבל ולקינוח - ירי אחר מאמץ, אותו סיימה באייר עם תוצאה של 9 מתוך 10 פגיעות במטרת ראש מטווח של 50 מטרים. "אני בטוחה שגם את העשירי פגעתי, וזה מה שהוריד לי את 2 הנקודות החסרות לתוצאה מלאה", סיפרה ל-ynet.

 

אודליה באייר (צילום: דובר צה
רגילה להצטיין. סגן משנה אודליה באייר(צילום: דובר צה"ל )

באייר לא התרגשה מיתר הקצינים שהתחרו בבוחן, בהם מיחידות כמו חטיבת הצנחנים והקומנדו, וציונה הגבוה בא במקביל להצטיינות היחידה בה היא משרתת: בא"ח העורף שזכה גם במקום הראשון בקטגוריית בסיסי ההכשרה במערך המתנייע. בקרוב תעלה באייר עם לוחמיה לתעסוקה מבצעית בגזרת בית לחם.

 

באייר התרגלה לקבל אותות הצטיינות בקורסי הפיקוד בהם השתתפה, כולל בבה"ד 1, אך הציון הגבוה שקיבלה בבוחן הנוכחי נחשב ליוצא דופן בכל קנה מידה, בטח אחרי שהגיעה אליו באמצע שבוע המלחמה המפרך בטירונות בו שימשה כמפקדת מחלקה. "קל להסתבך בניווט בדיונות אבל יש משמעות חשובה לבוחן הזה, שמסייע בהכשרת קצינים לוחמים ומחזק את הידע שלהם. יש לנו צוות כושר גופני מעולה בבא"ח, עם קצינת כושר שדיברה איתי לפני התחרות ונתנה לי טיפים לאימונים לתזונה נכונה לצד שינה מספקת", ציינה באייר.

 

היא הוסיפה: "לא נפצעתי לאורך 3 שנות השירות שלי, כי גם לפני הצבא עסקתי בכושר גופני ובפיתוח השרירים כאשר עבדתי בחוות הסוסים המשפחתית שלנו בצפון. החוכמה היא לדעת מתי להפסיק בזמן ולתת מנוחה לגוף". מפקד חטיבת החילוץ וההצלה היוצא, אלוף משנה יוסי פינטו, בירך על ההישג של באייר: "אודליה קצינה משובחת, שמספרת בקורסים על פיקוד ומנהיגות ומוכיחה זאת בהצטיינות בכל שלב בשירות שלה. רמת המוטיבציה של נערות לשרת בחטיבה כלוחמות מזנקת יותר ויותר ממחזור למחזור, עד שהתחלנו במיונים וסינונים וכך גם מזערנו את הנשירה בהכשרות למתחת למינימום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
אודליה באייר
צילום: דובר צה"ל
מומלצים