שתף קטע נבחר

ההגבלות יחזרו? 1,300 נדבקו בבית מטבחיים בגרמניה

חשש מגל שני בגרמניה אחרי התפרצויות קורונה שגרמו למקדם ההדבקה לזנק ל-2.88. המוקד הוא מדינת המחוז נורדריין-וסטפאליה: 1,300 עובדים בבית מטבחיים נדבקו, מהומות במגדל שבו מאות ניסו לברוח מבידוד. ההגבלות על הכלכלה הגדולה באירופה יחזרו?

במערכת הבריאות בגרמניה הודיעו אתמול שמקדם ההדבקה של נגיף הקורונה זינק ל-2.88 לעומת 1.79 בשבת ו-1.06 בשישי. מדובר בנתון שמלמד ששיעור ההידבקות כרגע הוא מעבר לרמה שמאפשרת לבלום את התפשטות הנגיף לטווח הארוך.

 

כדי שהמגפה תהיה תחת שליטה גרמניה צריכה שמקדם ההדבקה של הנגיף יהיה מתחת ל-1. מקדם הדבקה של 2.88, כפי שהודיע אתמול מכון רוברט קוך לרפואה ציבורית, אומר שכל 100 נשאים של הנגיף ידביקו בממוצע 288 בני אדם. החישוב של מקדם ההדבקה מתבסס על ממוצע של ארבעה ימים.

Angela Merkel  ()
מרקל. העדיפה להמשיך עם הסגר
 

בעקבות העלאת מקדם ההדבקה בגרמניה קיים חשש מהחזרת ההגבלות על פעילות הכלכלה הגדולה באירופה. מדובר במכה למדינה שעד כה נחשבת לסיפור הצלחה במאבק נגד הקורונה, ושיעור המתים בה נמוך במיוחד.

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל העדיפה להמשיך את הסגר ברחבי המדינה, אך בשבועות האחרונים הסירה בהדרגה את ההגבלות בעקבות לחץ של פוליטיקאים במדינות המחוז שרצו לשקם את הכלכלה.

נגיף קורונה גרמניה דרזדן סגר שוטרים (צילום: רויטרס)
בזמן הסגר בדרזדן. הרשויות המקומיות רצו לחזור לשגרה(צילום: רויטרס)

במכון רוברט קוך אמרו שבשבועות האחרונים היו התפרצויות נקודתיות של קורונה בבתי אבות, בבתי חולים, במתקנים למבקשי מקלט ופליטים, במפעלים לעיבוד בשר ובחברות לוגיסטיות. במכון הוסיפו שהנגיף התפשט בקרב עובדים עונתיים בענף החקלאות (בזמן עונת הקציר) ובקרב משתתפים בטקסים דתיים.

 

העלייה בשיעור הנדבקים קשורה בעיקר להתפרצויות במדינת נורדריין-וסטפאליה, שם בשני יישובים דיווחו על שיא של שבוע בשיעור הנדבקים. רבים במדינת המחוז התנגדו למדיניות של מרקל במהלך משבר הקורונה וקראו לה להקל את הגבלות הסגר.

גרמניה עימותים בעיר גטינגן משטרה מול תושבים ב בידוד נגיף קורונה נורדריין וסטפאליה (צילום: AP)
עימותים בגטינגן בין שוטרים לאנשים בבידוד(צילום: AP)

גרמניה עימותים בעיר גטינגן משטרה מול תושבים ב בידוד נגיף קורונה נורדריין וסטפאליה (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

על רקע החשש מזינוק בשיעור הנדבקים מתקשה גרמניה לגרום לאזרחים לציית להנחיות הבידוד: הרשויות בעיר גטינגן במדינת נורדריין-וסטפאליה הזדקקו אתמול לסיוע של שוטרים חמושים. השוטרים הוזעקו למגדל דירות שבו פרצו מהומות אחרי ש-700 איש נשלחו לבידוד.

 

בזמן המהומות תקפו התושבים את השוטרים בבקבוקים, זיקוקים ומוטות ברזל. "כ-200 איש ניסו לצאת החוצה, אבל 500 צייתו להנחיות הבידוד", אמר מפקד המשטרה בגטינגן על העימותים בסוף השבוע בעיר.

גרמניה מדינת נורדריין וסטפאליה מפעל עיבוד מזון עם חולי קורונה (צילום: mct)
במפעל של החברה שבה התגלו חולים(צילום: mct)

גרמניה מדינת נורדריין וסטפאליה מפעל עיבוד מזון עם חולי קורונה (צילום: mct)
פעילי בעלי חיים מוחים מחוץ למפעל(צילום: mct)
 

יותר מ-1,300 עובדים בבית מטבחיים של חברה לעיבוד בשר בנורדריין-וסטפאליה, בעיר גוטרסלו, אובחנו מהשבוע שעבר כנשאים של קורונה. כתוצאה מכך הרשויות במדינת המחוז שלחו לבידוד 7,000 עובדים ובני משפחותיהם. "אני לא יכול לשלול סגר נרחב יותר", אמר ארמין לאשט, ראש הממשלה של נורדריין-וסטפאליה.

 

התפרצויות נוספות היו בעיר מגדבורג, במדינת המחוז סקסוניה-אנהלט וברובע נויקלן בברלין. בסך הכול בגרמניה אובחנו עד כה 189,822 נדבקים בקורונה ו-8,882 מתו מהנגיף. אתמול בבוקר דיווחה גרמניה על 687 נדבקים חדשים לעומת 601 שלשום. 


פורסם לראשונה 21/06/2020 23:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: mct
מרקל. העדיפה להמשיך עם הסגר
צילום: mct
מומלצים