שתף קטע נבחר

צרפת חזרה לקולנוע - מיניונים עוזרים לשמור מרחק

בתי הקולנוע בצרפת נפתחו אחרי שלושה חודשים, ובתעשייה היו מרוצים ממספר הצופים: "התגעגעו לקולנוע". הקהל התבקש לשמור מרחק, ומיניונים שהוצבו בכיסאות עזרו לו לעשות זאת. בחודש הבא: "יורודיסני" ייפתח

הצרפתים חזרו היום לבתי הקולנוע לראשונה מתחילת משבר הקורונה. פתיחת בתי הקולנוע בצרפת, אחרי שלושה חודשיים, היא חלק מהסרת הגבלות הסגר שהוטל בחודש מרץ.

 

צרפת דרשה מהצופים ומהסדרנים באולמות הקולנוע להקפיד לשמור על מרחק, ולהקפיד שבין כל שני צופים יהיה לפחות כיסא ריק אחד. בבית קולנוע של רשת MK2 מדרום לפריז הציבו הסדרנים בובות של מיניונים בחלק מהמושבים כדי לעזור לצופים לעמוד בהנחיות.

  (צילום: רויטרס)
המיניונים באולם ליד פריז(צילום: רויטרס)

  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

נתנאל קרמיץ, יו"ר רשת בתי הקולנוע MK2, אמר שמספר הצופים שהגיעו היום להצגות היומיות מראה כמה הצרפתים התגעגעו לקולנוע. "הם אוהבים קולנוע", אמר קרמיץ. "להיות שעתיים בבתי הקולנוע זה הרבה פחות מסוכן מלנסוע בתחבורה הציבורית או לקחת רכבת".

 

הדמויות הצהובות שהופיעו בסרטים "גנוב על הירח" (2010) ו"המיניונים" (2015) מוכרות ברחבי העולם. זו לא הפעם הראשונה שבה משתמשים בצרפת במיניונים כדי להעלות את המודעות הציבורית לסכנות הקורונה.

  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

במהלך משבר הקורונה הופיעו הדמויות הצהובות בהודעה של השירות הציבורי בצרפת, שהייתה בתיאום עם ארגון הבריאות העולמי. באותה מודעה קראו המיניונים לצרפתים לרחוץ ידיים ולהקפיד לשמור מרחק, כדי לצמצם את סכנת ההידבקות בנגיף הקורונה.

 

במסגרת החזרה לשגרה פארק דיסנילנד בפריז (שידוע גם בשם "יורודיסני") ייפתח בהדרגה למבקרים החל מ-15 ביולי. פרק השעשועים, שנחשב לאחד מאתרי התיירות האהובים בצרפת, היה סגור במשך ארבעה חודשים.

נשיא צרפת עמנואל מקרון עם מסכה ב בית ספר יסודי ליד פריז קורונה (צילום: AFP)
נשיא צרפת עמנואל מקרון(צילום: AFP)
 

תהליך החזרה לשגרה בצרפת מתבצע במקביל לחשש מגל שני של נדבקים בצרפת, שבה מתו עד כה 29,640 חולי קורונה. היום הודיעה רשות הבריאות הצרפתית שהיא תגביר את המעקב אחרי התפשטות של נגיף הקורונה בסרסל, פרבר של פריז.

 

בהודעת רשות הבריאות בצרפת נמסר שהבדיקות האחרונות שנערכו בחבל איל דה-פראנס (שכולל את סרסל ופריז) הראו שמספר הנדבקים בסרסל הוא מעל הממוצע באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המיניונים באולם ליד פריז
צילום: רויטרס
מומלצים