שתף קטע נבחר

הפרסומת למחלקת היולדות של איכילוב - ללא נשים

בית החולים פרסם בעיתונות החרדית את מחלקת היולדות כשרק הרופאים הגברים מופיעים במודעה, למרות שרבות במחלקה הן נשים. באיכילוב טענו שהמודעה ישנה, אך תיקנו את גרסתם: "יוזמה של משרד יחסי ציבור"

 

בית החולים איכילוב ( יח
בית החולים איכילוב( יח"צ)

מודעה שפורסמה מטעם בית החולים איכילוב ופונה לנשים חרדיות הרות בבני ברק עוררה סערה בקרב הצוותים הרפואיים בבית החולים ובמערכת הבריאות בכלל מעוררת מאחר שמופיעים בה רופאים בלבד - על אף שרבות מבין חברי הסגל הרפואי במרכז הרפואי ליס של איכילוב הן נשים.

 

במודעה, שפורסמה בשבוע שעבר בעיתונות החרדית, נכתב "בני ברקיות מומחיות לזהות את המומחים", ובה, כאמור, נראים הרופאים הגברים. "יותר נשים חרדיות בוחרות ללדת בליס איכילוב בגלל המומחים", נכתב במודעה.

 

בני ברקיות- מומחיות לזהות את המומחים ()
המודעה שפורסמה בעיתונות החרדית

יצוין כי מפאת המענקים הגבוהים שבתי החולים מקבלים עבור כל יולדת, בתי החולים עושים מאמצים גדולים למשוך אליהם יולדות ומשקיעים בשיווק לקהלים יעודיים, כמו גם לשיפור מחלקות היולדות ושיפוצן.

 

"נראה שמשיקולים כלכליים בית החולים איכילוב החליט להחביא נשים בפרסום במרחב הציבורי", אמר ד"ר עדי ניב-יגודה, מומחה למשפט רפואי ומדיניות בריאות. "פרסומת שיש בה כדי לייצר מציאות מעוותת ופוגענית הן כלפי הרופאות והמיילדות המצוינות שעובדות בבית החולים, הן כלפי הציבור בכלל. עצוב שבית החולים בוחר להעצים הדרת נשים. כמו כן, תמוה כיצד בית החולים אישר קמפיין שכולל כל כך הרבה מסרים פסולים בפרסומת אחת".

 

שדולת הנשים בישראל מסרה בתגובה כי "מכעיס ומקומם לראות פרסומת נוספת שמתבססת על הדרת נשים כדי לקרוץ ללקוחות. מדיניות צנזור והעלמת נשים ודמויותיהן היא מדיניות פסולה, שפוגעת פגיעה קשה בקהל הצרכניות והצרכנים, מקבלות ומקבלי השירותים, הרופאות והרופאים.

 

עו
עו"ד עדי ניב יגודה(צילום: מקס מורון)

"מחיקת דמויות נשים היא מדירה ומשפילה ומשדרת מסר חברתי מזיק ומסוכן לפיו אפילו תמונה של אשה יש בה כדי לטמא את המרחב הציבורי. זה מסר חברתי נורא לא רק לנשים אלא גם לגברים, נערים וילדים. הדבר עומד בניגוד לדין כמובן. החובה לפעול בשוויון ולהימנע מאפליה חלה על כל ספק של מוצר במשק, פרטי כציבורי. חובה זו נובעת מחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, ומעוגנת, בין היתר, בחוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות ציבוריים".

 

בבית החולים איכילוב הכחישו אתמול שהמודעה פורסמה בשבוע שעבר, אך היום שינו את גרסתם. מבית החולים נמסר בתגובה: "בליס יש נשים רופאות מומחיות מהשורה הראשונה בישראל. מדובר במודעה ביוזמת משרד יח"צ במגזר החרדי שלא אושרה על ידי הנהלת ליס ולא תעלה שנית. אנו לוקחים אחריות מלאה ונוודא ששום פרסום שעלול להוות פגיעה בכל אוכלוסיה שהיא לא יצא שנית מטעמנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה שפורסמה בעיתונות החרדית
מומלצים