שתף קטע נבחר

הנשיא ישב בבית קפה בסגר - וישלם את הקנס

נשיא אוקראינה נכנס לבית קפה בזמן הסגר - בניגוד להוראות הממשלה שלו. אחרי שבית הקפה נקנס על הפרת ההנחיות הנשיא הודיע: "אני אשלם"

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי התחייב לפצות את בית הקפה ששירת אותו בזמן הסגר, ונקנס על כך.

 

ב-3 ביוני, במהלך ביקור בעיר חמלינצקי במערב המדינה, נכנס הנשיא עם פמלייתו לבית קפה בעיר. הם ישבו בתוך בית הקפה, למרות שבאותם ימים אסרה המדינה לשרת לקוחות בתוך בתי העסק. לשכתו של זלנסקי פרסמה תמונה מבית הקפה, שבה תועדו הנשיא ופמלייתו ללא מסכות. התמונה עוררה ביקורת נגד הנשיא ברשתות החברתיות.

  (צילום: רויטרס)
הנשיא (שני מימין) בבית הקפה ב-3 ביוני(צילום: רויטרס)

בשבוע שעבר בית משפט בחמלינצקי קנס את בית הקפה ששירת את הנשיא ואנשיו ב-17,000 הרביניה (2,190 שקל). בית הקפה נקנס על הפרת הנחיות הממשלה למניעת התפשטות הקורונה, שנקבעו בחודש מרץ. בית המשפט לא קבע שיש להעניש גם את זלנסקי, אך ביקש מבית המשפט העליון לקבוע אם הטלת קנס על הנשיא תיחשב להפרת החסינות שלו.

 

"כאזרח אוקראינה אני מרגיש אחריות על הפרת הסגר בחמלינצקי", אמר היום הנשיא זלנסקי. "אני אשלם מרצוני לבית העסק סכום שזהה לגובה הקנס". זלנסקי הוסיף שאם אוקראינה תחליט בכל זאת להעניש אותו הוא ישלם את הקנס שיוטל עליו.

  (צילום: AP, Ukrainian Presidential Press Office)
הנשיא זלנסקי. "אשלם מרצוני לבית הקפה"(צילום: AP, Ukrainian Presidential Press Office)

אוקראינה הסירה חלק מהגבלות הסגר בסוף מאי. ב-5 ביוני, יומיים אחרי הביקור של זלנסקי בחמלינצקי, קיבלו בתי הקפה בעיר אישור לשרת לקוחות בתוך בית העסק – כל עוד הקהל עוטה מסכות ושומר על מרחק.

 

באוקראינה אובחנו 37,241 נדבקים בקורונה מתחילת ההתפרצות. נכון להיום ידוע על 1,012 מתים מהנגיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
זלנסקי בבית הקפה
צילום: רויטרס
מומלצים