שתף קטע נבחר

"ניסו לרצוח": אישום נגד תושבי טירה שירו לעבר שוטרים

לפי האישום, מועטסם ומוחמד סולטאן החזיקו בארבעה תתי-מקלע מאולתרים מסוג "קרלו". הם עשו שימוש בכלי הנשק על מנת לאיים, לסחוט ולפגוע ברכוש של אחרים. לפני כשבועיים הם ירו לעבר שוטרים בעיר. לא היו נפגעים

מועטסם סולטאן (21) ומוחמד סולטאן (20) מואשמים כי ניסו לרצוח שוטרים בטירה לפני כשבועיים - לא היו נפגעים באירוע. כתב האישום נגד השניים, תושבי טירה, הוגש היום על ידי פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד.

 

סעיפי האישום נגדם כוללם שלוש עבירות של ניסיון רצח, רכישת והחזקת נשק ותחמושת שלא כדין, ירי בשטח מגורים בנסיבות מחמירות, הצתה, סחיטה בכוח ועבירות נוספות.

  

זירת הירי בטירה ()
טירה. לא אירוע הירי היחיד בעיר בחודש האחרון

 

רק שבועיים לפני כן נורו שני בלשי משטרה נוספים בעיר, ואחד מהם נפצע קשה. גם במקרה הזה הוגש כתב אישום בגין ניסיון רצח נגד שני המעורבים.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אורי רינצקי, הנאשמים החזיקו במשך כמעט שנה בארבעה תתי-מקלע מאולתרים מסוג "קרלו", מחסניות ותחמושת תואמת וכן במחסנית של רובה מסוג קלצ'ניקוב ותחמושת תואמת בקוטר 7.62. הם עשו שימוש בכלי הנשק על מנת לאיים, לסחוט ולפגוע ברכוש של אחרים. באירוע החמור לפני כשבועיים הם ירו לעבר שוטרים במטרה להביא למותם.

 

"את כלי הנשק והתחמושת הסליקו הנאשמים במקומות מחבוא שונים בטירה, על מנת שיהיו להם זמינים לצורך פעילות עבריינית", נכתב.

 

 

 

 

השתלשלות האירועים שהובילו לירי לעבר השוטרים מתוארת בכתב האישום: ב-5.6.20 הגיע אחד הנאשמים עם אנשים נוספים לביתו של א.א בטירה. ב 02:45 או בסמוך לכך, בניגוד להוראה החוקית, כי היה נתון בתנאי במעצר בית, יצא הנאשם השני מביתו, נטל את ה"קרלו" הכסוף, טענו במחסנית ובתחמושת תואמת ויצא ברגל לעבר ביתו של א.א. הוא כיסה והסווה את פניו והגיע רעול פנים.

 

אחד הנאשמים ירה לפחות חמש יריות לעבר שער הברזל שבביתו של א.א, אשר שהה בביתו יחד עם בני משפחתו, ונמלט מהמקום ברגל חזרה לביתו. כתוצאה מיריות נגרם נזק לשער הברזל.

 

הנאשם מועטסם עזב את המקום והחליט לשוב למקום לבחון את הנזק של הירי עם כמה מחבריו. בהגיעם לקרבת ביתו של א.א, עצר אותם לביקורת כוח משטרה שהגיע למקום, אך אפשר להם לעבור עם הרכב. מסיבה שאינה ידועה קיללו הנאשם וחבריו את השוטרים במקום, וכאשר חלפו בשנית במקום, קיללו אותם פעם נוספת ועזבו את המקום.

 

לפי האישום, אז חזר מועטסם לביתו של א.א. ולירות לעבר השוטרים שנמצאים סמוך לבית ולרצוח אותם. חברו הנאשם השני החליט להצטרף. בינתיים הגיעו כוחות נוספים לבית של הקרבן. כולל חוקר זיהוי פלילי.

 

בשעה 05:37, שהה השוטר ב.ב. סמוך לרכב משטרה מסומן מסוג ברלינגו שחנה בצמוד למדרכה ממול ביתו של א.א, והשוטרים ג.ג. וד.ד, עמדו על המדרכה מאחורי הברלינגו. אותה העת, הגיעו הנאשמים למקום ברכב הניסן. הנאשמים עברו את תחילת בו שהו השוטרים, עצרו את הרכב, הנאשם מועטסם ירד מהרכב כשהוא נושא עמו את הקרלו הכסוף הטעון והוא רעול פנים, ויצא בריצה לעבר הרחוב בו שהו השוטרים. במרחק של 20 מטרים מהשוטרים, כאשר השוטרים גלויים אליו, ובקו ירי נקי, כיוון הנאשם את הקרלו הכסוף לעבר השוטרים, וירה לעברם לפחות ארבע יריות, והכל במטרה להביא למותם.

 

אחת היריות פגעה במדרכה סמוך לרכב הברלינגו המשטרתי, ונתזי הקליע פגעו בשמשת הרכב הקדמית, בעוד קליע אחר פגע בגג הברלינגו, וגרם נזק לשורת אורות החירום שהותקנו על הגג. הנאשם השני ניסה למלטו. השוטרים שחשו סכנה לחייהם פתחו באש חזרה ואילו היורה נמלט מהמקום.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תת מקלע מסוג קרלו. ארכיון
צילום: דובר צה"ל
מומלצים