שתף קטע נבחר

אחותו של זדורוב: "טביעת הנעל מוכיחה - רומן לא היה בזירה"

בריאיון לאולפן ynet התייחסה קסניה אברס לבקשה להוספת ראיה חדשה במסגרת בקשתו למשפט חוזר של אחיה, שהורשע ברצח תאיר ראדה. לדבריה, הראיה הזו מצטרפת ל"מכלול הראיות החזקות שמוכיחות שרומן לא היה שם"

 

 

לאחר שאמש (ב') הגיש רומן זדורוב, שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה לפני 14 שנים, בקשה לבית המשפט העליון להוספת ראיה חדשה במסגרת בקשתו למשפט חוזר - ודרש שחרור מיידי, שכן לטענת ההגנה מדובר ב"ראיה רפואית משפטית חדשה, ש'נועלת' באופן הרמטי את ההוכחה בדבר חפותו" - אמרה קסניה אברס, אחותו של זדורוב, בריאיון לאולפן ynet כי מדובר בראיה "שמוכיחה שהוא לא נכח במקום הפשע".

 

אתמול פורסם כי הראיה שהוצגה היא חלק מהרצאה שהעביר ראש המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, לתלמידי הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב בזום, ותומכיו של זדורוב הצליחו להתחבר אליה. עותק מההרצאה הופקד בבית המשפט.

 

Таир Рада, Роман Задоров ()
רומן זדורוב ותאיר ראדה

-באיזו ראיה מדובר?

"זו ראיה שמצביעה על כך שיש טביעת נעל בזירה שלא שייכת לרומן או לתאיר. היא שייכת לרוצח".

 

- בפרקליטות אומרים שהטענה ממוחזרת

"הפרקליטות עונה תשובות שהן הזויות להרבה מאוד טענות של ההגנה. זו לא טענה ממוחזרת, זו טענה שההגנה מתייחסת אליה, וזו הוכחה שהוא לא היה שם. איך זה יכול להיות ממוחזר כשזה מוכיח שהבן אדם לא היה שם? איך?".

 

-למה אתם מצפים כעת?

"אני מצפה שישחררו את רומן. עם כל הראיות שהצטברו, עם כל מה שמוכיח שהוא באמת לא היה שם - אני מצפה שישחררו אותו עכשיו. זה מה שאני מצפה. להגיד שבמדינה שלנו זה יקרה? זה לא יקרה. את זה אני מבינה, לצערי. כל אחד דואג לגב שלו ולמעמד שלו".

 

- את אומרת שהפרקליטות ממשיכה באיזשהו כסת"ח?

"ברור. איזו שאלה".

 

- אז אתם לא מצפים שרומן ייצא מהכלא מחר בבוקר

"לצערי לא. אם זה יקרה, זה יותר יפתיע אותי מאשר שיפתיע אותי שהפרקליטות תתנגד".

 

- למה הראיה הזו ספציפית יותר חזקה מראיות נוספות שהוצגו בשנים האחרונות?

"זו לא רק הראיה הספציפית הזו, אלא מכלול הראיות החזקות שמצטרפות לעוד הוכחות לכך שרומן לא היה שם".

 

ד"ר חן קוגל (צילום: לשכת עורכי הדין) (צילום: לשכת עורכי הדין)
ד"ר חן קוגל(צילום: לשכת עורכי הדין)

בבסיס הטענה החדשה של זדורוב עומדת אחת הראיות שהיו במרכז הבקשה למשפט חוזר: טביעות הנעל שנותרו על קיר השירותים ומיכל ההדחה - שלטענתו לא שייכות לו. בית המשפט קיבל את טענת הפרקליטות לפיה הנעל יכולה להיות של אחד המחלצים, אך זדורוב טען כי היו עליה טיפות דם, ולא ייתכן שלא נקרשו במשך שעות עד שהמחלצים הגיעו לזירה - במיוחד לאור העובדה שרדה מתה כתוצאה מאיבוד דם.

 

במהלך ההרצאה אמר קוגל שגופה יכולה לדמם רק כמה דקות לאחר המוות - וכשנשאל אם הדבר נכון גם לתאיר ראדה הוא סירב להתייחס אליה באופן ספציפי, אך השיב בכלליות כי ניתן להסיק מכך מסקנות גם לאותה הפרשה.

 

בבקשה נכתב כי בעקבות הראיה יש לשחררו לאלתר. המשנה לנשיאת העליון, חנן מלצר, הורה לזדורוב להגיש את הבקשה מחדש, והקציב לפרקליטות המדינה עשרה ימים להגיב עליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים