שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

16 תלמידות ושתי מורות אובחנו בתיכון באור יהודה; בתי ספר סמוכים נסגרו

בעקבות מורה שנדבקה בבית הספר "אור חנה" הוחלט לבדוק את כלל התלמידות והצוות – והתגלו הנתונים המדאיגים. בעקבות זאת נסגר בית הספר "אורות" הסמוך, וביה"ס נוסף שבו לומדים קרובים של הנערות. גם ביה"ס גורדון בחולון נסגר, 100 נשלחו לבידוד. מספר הנדבקים במערכת החינוך: 789

 

ביקרנו במעבדות בדיקת הקורונה של MyHeritage בפתח תקווה (צילום: נדב אבס)
מעבדות הקורונה בפתח תקווה(צילום: נדב אבס)

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בין התלמידים ועובדי ההוראה במערכת החינוך בישראל עומד נכון להיום (ג') על 789. על פי הודעת משרד החינוך, 216 מוסדות חינוך נסגרו בגלל איתור חולים מאומתים. כמו כן, 21,969 עובדי הוראה ותלמידים נמצאים בבידוד מניעתי.

 

התפרצות קורונה נרשמה בבית ספר התיכון לבנות "אור חנה" באור יהודה: ביום שישי התגלתה מורה שנדבקה בנגיף, ובעקבות זאת הוחלט לבדוק את כלל המורים והתלמידות. התוצאה: העירייה עודכנה ש-16 תלמידות ושתי מורות אובחנו חיוביות לנגיף.

 

בנוסף ל"אור חנה" החליטו ראש העיר ליאת שוחט ומשרד החינוך לסגור עד יום שישי את בית הספר היסודי "אורות" הסמוך מחשש להרחבת ההתפרצות, וכן את בית הספר היסודי "אור מנחם", שבו לומדים בני משפחה של תלמידות שנמצאו מאומתות.

נסגרו גם כמה כיתות נוספות במעונות היום בעקבות גל ההדבקה האחרון באור חנה: מעון סביונים (כיתת בוגרים), מעון ענבל (שתי כיתות) ומעון ללי (שתי כיתות). מעון אניטה ישוב לפעילות מחר.

 

 

 

 

מעיריית אור יהודה נמסר: "אנו מודעים לחוסר המידע שמתקבל ממשרד הבריאות בנוגע למקומות שבהם שהו חולים מאומתים. יחד עם זאת, הוחלט כי נציגי העירייה יפנו בעצמם אל החולים המאומתים כדי להסתייע בהם במטרה למנוע את התפשטות הנגיף עוד יותר. אנו עוקבים בדאגה אחרי הנתונים שמציבים את אור יהודה במקום לא טוב מבחינת התפשטות הנגיף.

 

"אנו גם ערים לכך שהתושבים ברובם מבינים היטב את המגמה וחזרו לשמור על הכללים הבסיסיים. יחד עם זאת, אנו קוראים לאלה שטרם הפנימו את חומרת המצב - המשך המגמה השלילית הזו עלולה להסב נזק קשה לעיר, לתושבים ולעסקים עם סגירה שתייצר הגבלות חריפות ביותר".  

 

במקביל, בית ספר היסודי גורדון בחולון ייסגר החל ממחר בעקבות מורה שנדבקה בנגיף. כ-100 תלמידי כיתות ג' ו-ד' בבית הספר נשלחו לבידוד.

 

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין קיים אחר הצהריים תדרוך לעיתונאים בבית החולים תל השומר: "יש כמה מוקדים שהגיעו לקריטריונים שקבענו לעצמנו ככתומים ואדומים ונכריז עליהם היום כאזורים מוגבלים. לא נגיע לסגר טוטאלי או במונחים צבאיים - סגר נושם". אדלשטיין טען כי אין מחסור בציוד לצוותים הרפואיים - גם לא במוסדות הגריאטריים.

 

משרד הבריאות מסר בבוקר כי ביממה האחרונה אובחנו 377 איש כחיוביים לקורונה, הכי הרבה מאז סוף אפריל. אתמול נדבקו בסך הכול 337 איש.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב אבס
מעבדה לבדיקות קורונה
צילום: נדב אבס
מומלצים