שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל מזהיר: האירועים הקרובים יכולים להתפתח ללחימה בעזה

בעת ביקור בבוחן רף פיקוד הצפון, אמר רב-אלוף אביב כוכבי לקצינים ולחיילים: "אתם יכולים למצוא את עצמכם בעוד כמה שבועות באיו"ש בגלל הפרות סדר וטרור"

 

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי התריע היום (ג') כי "האירועים הקרובים יכולים להתפתח ללחימה בעזה". הוא אמר את הדברים בעת ביקור בבוחן רף פיקוד הצפון של גדוד "עשת" בליווי מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם ומפקד עוצבת "עקבות הברזל", אלוף-משנה דוד (דודו) סונגו.

אביב כוכבי (צילום: דובר צה
"האירועים עלולים להתפתח ללחימה". הרמטכ"ל כוכבי(צילום: דובר צה"ל)

אביב כוכבי (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

אביב כוכבי (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
אביב כוכבי (צילום: דובר צה
אביב כוכבי(צילום: דובר צה"ל)

בוחן רף פיקוד הצפון התקיים בשטחי האש בבסיס אימון פיקודי "אליקים" וברמת הגולן, ומטרתו לבחון את מוכנות הכוחות ללחימה בלבנון. הבוחן כולל מגוון רחב של תרחישים והתקלות תוך אתגר אופרטיבי משתנה.

 

במהלך הביקור שוחח הרמטכ"ל עם קציני וחיילי גדוד "עשת" בעוצבת "עקבות הברזל" וגדוד "גרניט" בחטיבת הנח"ל, בנושאי מוכנות לקראת אפשרות לתקופה מאתגרת בגזרת יהודה ושומרון וכחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף קורונה.

 

רב-אלוף כוכבי אמר לחיילים: "החל מהבוקר צה"ל החמיר את כל ההנחיות שלו. אנחנו חייבים להישאר כשירים. אזרחים יכולים להיות בבית בבידוד, צה"ל לא יכול. ממה שאני רואה פה, רמת הלחימה היא טובה ומכוונת באופן טבעי לזירת הלחימה המרכזית - בצפון חיזבאללה, חמאס וגא"פ ברצועת עזה. אבל אתם יכולים למצוא את עצמכם בעוד כמה שבועות באיו"ש בגלל הפרות סדר וטרור. אתם צריכים להיות גמישים, תהיו מוכנים עם עצמכם, האירועים הקרובים יכולים להתפתח ללחימה בעזה".

 

עוד הוא אמר: "אתם צריכים למצות כל רגע של אימון וכל רגע של פנאי לתרגול, להכשרה וללימוד, כדי להיות הכי מוכנים. אם יש דבר משמעותי ללוחמים שאיתו הם חוצים את הגבול זה תחושת מסוגלות וביטחון. כשאתה מתאמן פעם ועוד פעם, אתה מפתח תחושת מסוגלות, וגם אם אין לך את תרמיל העור הטוב ביותר, יש בתחושת המסוגלות עוצמה ואנרגיה שהיא חזקה מכל דבר אחר. אני אומר לכם פעם נוספת - ההתרשמות שלי היא התרשמות טובה, ואני מקווה מאוד שתמשיכו רק לתרגל ושלא תצטרכו לממש את מה שאתם טובים בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל כוכבי, היום
צילום: דובר צה"ל
מומלצים