שתף קטע נבחר

מופע האטימות הגדול של בנימין נתניהו

גם גדולי התומכים בו מתקשים לעמוד מול עיני ילדים שלהוריהם אין פרנסה, בשעה שהם נקראים לדגל כדי לדאוג לעניינים הפרטיים שלך ושל משפחתך

 

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: רויטרס)
בנימין נתניהו (צילום: רויטרס)

זה קורה דווקא באחת התקופות הכלכליות הקשות ביותר לאזרחי ישראל, כשמספר המובטלים מתקרב למיליון; כשנגיף הקורונה שב ומרים ראש ומדי יממה אנו מתבשרים על מאות חולים נוספים שאותרו כלוקים במחלה המסוכנת; כשכלל לא ברור אם בתי הספר של החופש הגדול אכן יצאו לדרך, ומי יממן אותם ‑ כי נכון לעכשיו אין כלל הסכם עם הסייעות, הבלגן חוגג, וההורים המרוטים, אלה שעדיין יש להם עבודה, מג'נגלים, שנייה לפני שיאבדו אותה.

 

 

דווקא בימים שבהם אנשים ונשים מיואשים נושאים עיניהם לממשלה כדי לקבל פתרונות, כדי שיוכלו להביא הביתה מעט פרנסה, מזון (על חוג לילדים הפסיקו מזמן לחשוב), דווקא עכשיו החליט בנימין נתניהו שהדבר הכי דחוף הוא לדאוג לכיסו הפרטי, וכך, לבקשתו אישרה לו אתמול (יום ג') ועדת הכספים של הכנסת הטבות מס רטרואקטיביות ו.. חכו, זה לא נגמר, המשך הטבות שונות ומשונות בוועדת הכספים ביום ראשון הקרוב.

 

שאלה מעניינת לכשעצמה היא בגין מה אושרו לו הקלות המס, ואם יש צדק בכך, אבל אני רוצה להפנות שאלה לראש הממשלה, שעל פי המגזין "פורבס" הוא בין ארבעת הפוליטיקאים העשירים בישראל, עם הון מוערך של 50 מיליון שקל, בית בקיסריה ושתי דירות בירושלים.

 

אדוני ראש הממשלה, אני יודעת שאסור לך מטעמי ביטחון לפתוח את חלונות לשכתך בירושלים, כך שאינך יכול לשמוע את הקולות מבחוץ. תבקש אם כך מיועציך הנמרצים שיספרו לך את מה שאינם מעוניינים לספר. על צעדת העובדים הסוציאליים שמרגישים שהם על סף קריסה. עם 300 מטופלים לעובדת סוציאלית אחת או 500 מטופלים קשישים לעובד סוציאלי אחר גם הם כבר חשים שקופים כמו המטופלים שלהם, וצועדים למשרדך כבר מתחילת השבוע. שיספרו לך על מובטלים שעבדו והשתכרו בכבוד, ואין להם את מיקי זוהר שילך לבכות כמה הם "נכים כלכלית", כפי שהגדיר אותך. שיספרו לך איך נראים החיים עצמם.

 

ביבי, ברצינות, אתה לא רואה את כל זה? מאיפה האטימות הזו? מאיפה חוסר האכפתיות הזה? ואיפה מעט אמפטיה ורגישות?

 

הגזמתי, מה? אז אנסה אחרת. אתה באמת חושב שזה מקרה שרוב שריך וח"כיך אילמים כדגים ואינם קופצים להגנתך? גם גדולי התומכים בך מתקשים לעמוד מול עיני הילדים שלהוריהם אין פרנסה להביא הביתה, בשעה שהם "נקראים לדגל" שוב ושוב כדי לדאוג לעניינים הפרטיים שלך ושל משפחתך.

 

כן, אני יודעת. אתה קורא סקרים, מתבשם מריחם הטוב ומרוצה מהחיים. אולי אתה צודק ותקבל את כל המנדטים שהם מנבאים לך היום. אבל עד הבחירות - לך תדע.

 

ויש לי שאלה גם לראש הממשלה החליפי בני גנץ ולשריו החליפיים: איפה הייתם בזמן ההצבעה אתמול בוועדת הכספים? ואיפה תהיו ביום ראשון? איפה עמוד השדרה שלך, השר גנץ?

 

ואחרי כל זה יש לזכור: בעוד כחודש וחצי תסתיים תקופת הזכאות של מפוטרי החל"ת. צריך יהיה יותר מנס גדול כדי שמאות אלפים מהם יחזרו לשוק העבודה. האנשים האלה, שהיום עדיין מצליחים להחזיק איכשהו את הראש מעל המים בזכות הקצבה, פשוט יטבעו. המדינה תזדקק לכל גלגל הצלה אפשרי כדי לסייע להם. הדרישה לעוד ועוד כספים והחזרים בעיתוי הזה היא לא רק חצופה, מקוממת ומבישה, היא גם מסוכנת.

 

  • לימור לבנת כיהנה כשרה מטעם הליכוד

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ הכנסת
לימור לבנת
באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים