שתף קטע נבחר

בבת ים חוששים מסגירת החופים: "ההנאה היחידה שלנו"

רק בירושלים, בני ברק ות"א נדבקו בשבוע האחרון יותר מבבת ים. ראש העיר שוקל לסגור את החופים, והתושבת רעיה התרעמה: "אני צריכה לשבת עכשיו בבית? זה מדכא". שלמה הפנה אצבע מאשימה לשכנים: "באים אנשים מערים אחרות ויש צפיפות", ואסתר ביקשה "לשמור על הפנינה הזאת"

 

 

תושבי בת ים חוששים מסגירה זמנית של חופי הים במסגרת תוכנית ראש העיר צביקה ברוט לקטוע את שרשרת ההדבקה בעיר. חלק מהתושבים טוענים שדרושה אכיפה נוקשה יותר, אחרים מטילים את האשמה על תושבי ערים אחרות שבאים לחוף, ויש כאלה שפונים לתושבים עצמם לשמור על "הפנינה הזאת". אחרי בני ברק ואור יהודה, נחשבת בת ים למוקד הקורונה הבולט כעת. בעיר 161 חולים פעילים, 94 מהם אובחנו בשבוע האחרון – הכי הרבה בארץ פרט לירושלים, בני ברק ותל אביב.

 

רעיה, תושבת העיר, מגיעה כל בוקר אל החוף. "אני כבר שלושה חודשים בחל"ת וזה מה שמעסיק אותי מהבוקר. כבר כמה שנים אני באה לפה יחד עם כל החברים, כולם באים לפה. זה החיים שלנו. אני עושה הליכה, משחקים מטקות, שוחים, נהנים, יושבים עם חברים. זה הבריאות שלנו".

 

"אנחנו שומרים על עצמנו, משחקים רחוק, יש לנו מסכות בתיק ולסגור את החוף זה פשוט לקחת את ההנאה היחידה שיש לנו", הוסיפה. "בתור בן אדם שלא עובד עכשיו, בפנסיה בלי שביקשתי, זה מה שמעסיק אותי. זה מה שנשאר לנו. יש לי ילד גדול בן 16, אז אני הולכת עם חברות וחברים שלי. מה עכשיו לסגור את החוף? אני צריכה לשבת בבית? זה ממש עצוב. זה מדכא אותנו".

חוף הסלע בת ים (צילום: מוטי קמחי)
חוף הסלע בבת ים. "לוקחים את ההנאה היחידה שלנו"(צילום: מוטי קמחי)

גם שלמה ביטרן סבור שלא צריך לסגור את החופים, אבל הוא כן בעד לצמצם את כמויות המבלים. "לא צריך לסגור את הים, זה המקום הכי בטוח שיש. יש מרחבים, אנשים עם מסכות. אם יאכפו את החוק כמו שצריך לא יצטרכו לסגור את החוף".

 

בתגובה לטענת ראש העיר שבסופי השבוע המצב בחופי בת ים יוצא משליטה אמר: "זה בגלל שאנשים באים לפה מבחוץ. מגיעים מרמלה, לוד, יפו, ראשון לציון. כולם באים לפה ונהיה צפוף, אין מה לעשות. צריך לצמצם את הנוכחות, אבל קשה לסגור את החוף כשאנשים באים בקיץ".

חוף הסלע בת ים (צילום: מוטי קמחי)
פקח בחוף בת ים. "אם הייתה אכיפה רצינית הכל היה נראה אחרת"(צילום: מוטי קמחי)

חוף הסלע בבת ים ()
ביטרן הוסיף: "זה מלחיץ, אנשים לא שומרים על הכללים ולא שמים מסכות. אם הייתה פה אכיפה רצינית אז הכל היה נראה אחרת. זה ירתיע אנשים לשלם 500 שקלים, אנשים ירגישו את זה כביס וישתדלו לשמור על זה".

 

מנגד, אסתר קישון, ילידת בת ים, סיפרה שהנתונים מדאיגים אותה ושצריך לסגור את החוף. "בשבת אנשים באים ללא גבולות, בלי מסכות ובלי שום נתונים שמראים על הישמרות מפני הקורונה. בשבת זו הבעיה, באמצע השבוע אפשר לראות פה מעט אנשים, כמעט ואין אנשים".

חוף הסלע בת ים (צילום: מוטי קמחי)
חוף הסלע בת ים(צילום: מוטי קמחי)

"בעיקר המבוגרים הולכים עם המסכות, החבר'ה הצעירים מזלזלים, פחות שומרים. לא אכפת להם, הם חושבים שזה לא יגיע אליהם", הוסיפה קישון." אני מקווה מאוד שזה נכון, אבל הנתונים מוכיחים אחרת".

 

"אנחנו בני הגיל השלישי משתדלים לשים מסכות גם בחוץ. כמעט לא יוצאים מהבית, רק לצורך קניות בלבד. ככה אנחנו מתנהגים וככה צריך להיות", סיכמה. "היות ואני ילידת בת ים, כך אני מצפה מכל תושבי בת ים, שישמרו על בת ים, חבל לאבד את הפנינה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים