שתף קטע נבחר

265 אובחנו ביממה האחרונה, נמשך הזינוק באשדוד

האטה קלה בזינוק בתחלואה, אך הוא עדיין גבוה: מחצות אובחנו 135 איש, שיעור הבדיקות החיוביות ירד במעט ל-1.8%. נמשכת העלייה החדה במספר הנדבקים באשדוד: ביממה האחרונה אובחנו בעיר עוד 14 איש שנדבקו בנגיף

  (צילום: MCT)
ארכיון(צילום: MCT)

האטה קלה בקצב התחלואה, אבל עדיין מאות מאובחנים מדי יום: על פי נתוני משרד הבריאות אובחנו ביממה האחרונה עוד 265 נדבקים בנגיף הקורונה. זאת, לאחר שאתמול (יום ג') אובחנו 436 נדבקים - שיא מאז סוף אפריל. נמשך הזינוק בתחלואה באשדוד, שם אובחנו ביממה האחרונה עוד 14 שנדבקו בקורונה.

 

לפי הנתונים שפורסמו הערב, חלה ירידה בשיעור הבדיקות החיוביות ואחרי יומיים שבהם השיעור היה גבוה מ-2% הוא ירד ל-1.8%. היום בוצעו 7,642 בדיקות קורונה, ומספר המאובחנים מחצות הוא 135 איש. מספר החולים הפעילים ממשיך לעלות וכבר הגיע ל-5,520. במספר הנפטרים מסיבוכי הנגיף לא חל שינוי, והוא עדיין עומד על 308 קורבנות.

אלעד וטבריה (צילום: שאול גולן, אביהו שפירא)
(צילום: שאול גולן, אביהו שפירא)
 

 

 

 

הבוקר החל הסגר בעיר אלעד ובכמה שכונות בטבריה, לאחר שאמש הכריזה ועדת השרים על אותם אזורים כאזורים מוגבלים. עם זאת, הערב הממשלה החליטה לצמצם את האזור המוגבל בטבריה לשלושה רחובות בלבד - שפע חיים, דוד אלעזר וזלמן שז"ר. עיריית טבריה הודיעה שהחלטת הממשלה נכנסה מיד עם קבלתה לתוקף. 

 

גם בטבריה ובאלעד הביעו תרעומת על הסגר שהוטל, וטענו כי הנתונים שצוינו טרם הטלתו הם מוטעים. ראש הוועדה הממונה בטבריה, שמעון (מוני) מעתוק, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו לבטל את המגבלות שהוטלו על חמש שכונות בעיר. במכתב הוא הציג נתונים עדכניים על מספר החולים בפועל הנמצאים בעיר, וציין כי רוב מוחלט של החולים מרוכזים בשלושה רחובות בעיר.

 

בעקבות זאת, כאמור, צומצם הסגר. מעתוק אמר על כך: "אני שמח שממשלת ישראל קיבלה את בקשתי לצמצום האזור המוגבל לשלושת הרחובות הרלוונטים. העירייה תמשיך לעשות כל מאמץ להילחם בעליית התחלואה בעיר ובהזדמנות זו אנו מבקשים מהתושבים לשתף פעולה עם הנחיות משרד הבריאות ולשמור על עטיית מסכה, שמירת מרחק והיגיינת ידיים".

Биньямин Нетаниягу, Бени Ганц. Фото: пресс-служба кнессета ()
הממשלה אישרה את מעקב שב"כ. נתניהו וגנץ

גם בעיריית אלעד טענו כי נתוני התחלואה בפועל נמוכים מאלו שפורסמו. גורמים בעירייה אמרו כי "מספר החולים בפועל נמוך מהנתונים הרשמיים, מתוך 17 חולים חדשים בימים האחרונים 12 מהם הם בני משפחה אחת. חמישה מהחולים אינם תושבי העיר אלא ערים אחרות ושבעה מהספורים כחולים הם מחלימים מהגל הראשון ומזמן לא חולים". הערב החליט ראש העיר אלעד ישראל פרוש להגיש עתירה בהולה ובקשה לצו ביניים לבג"ץ נגד הטלת המגבלות על העיר.

 

מוקדם יותר אישרה הממשלה הצעת חוק שתכליתה לאפשר מעקב שב"כ אחר חולי קורונה והעברת מידע לגביהם למשרד הבריאות. על פי החלטת הממשלה, הפעלת החוק תהיה כפופה לאישורם של ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ.

 

בהודעה נמסר כי "הממשלה החליטה פה אחד להניח על שולחן הכנסת את טיוטת החוק לאמצעים דיגיטליים לאיתור שרשראות הדבקה, כדי שיהיו זמינים להפעלה במידה והמצב יחייב שימוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים