שתף קטע נבחר

כורה מצא שתי אבני חן "הגדולות בהיסטוריה" והפך למיליונר

טנזניה: סאניניו לייזר, כורה עצמאי ואב ליותר מ-30 ילדים, מצא שתי אבני טנזניט במשקל של כ-15 ק"ג. הוא מכר אותן למדינה תמורת יותר מ-3 מיליון דולר. חלק מהכסף הוא ישקיע בקהילה: "תהיה חגיגה גדולה"

כורה מטנזניה הפך למיליונר אחרי שמצא שתי אבני טנזניט – הגדולות ביותר שנמצאו בטנזניה אי פעם. הממשלה העניקה לו תמורתן צ'ק בסך 7.74 מיליארד שילינג טנזני (3.35 מיליון דולר).

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

סאניניו לייזר טנזניה  טנזיט אבני חן מכרה  ()
"תהיה חגיגה גדולה". לייזר ואבני החן

שתי אבני החן הכחולות-סגולות כהות, כל אחת בערך בגודל של אמה, התגלו על ידי סאניניו לייזר באחד המכרות בצפון טנזניה. המכרות באזור מוקפים בחומה כדי למנוע הברחה של אבני חן אל מחוץ למדינה.

 

טנזניט היא אבן חן שניתן למצוא רק באזור קטן בצפון המדינה המזרח אפריקנית והיא משמשת לעיטור. הרשויות אמרו כי משקלה של אחת האבנים הוא 9.27 ק"ג ואילו השנייה שוקלת 5.103 ק"ג.

 

"מחר תהיה חגיגה גדולה", אמר לייזר בן ה-52. לייזר נשוי לארבע נשים ויש לו יותר מ-30 ילדים. הוא סיפר שבכוונתו להשתמש בחלק מהכסף שקיבל כדי להשקיע בקהילה. "אני רוצה להקים מרכז קניות ובית ספר. יש הרבה אנשים עניים בסביבה שלא יכולים להרשות לעצמם לשלוח את הילדים ללמוד", הוא אמר.

  ()

בטקס שנערך במחוז סימנג'ירו אמר סיימון מסנג'ילה, שר המכרות, כי מדובר בשתי אבני הטנזיט "הגדולות ביותר שנמצאו מתחילת פעילות הכרייה באזור".

 

לייזר הוצג בטלוויזיה הטנזנית מקבל צ'ק שמן אחרי שהבנק המרכזי במדינה קנה את אבני החן. הנשיא ג'ון מגופולי התקשר לברך את לייזר בשידור חי בטלוויזיה. "זה אישור לכך שטנזניה עשירה", אמר הנשיא.

 

טנזניה הקימה בשנה שעברה מרכזי מסחר ברחבי המדינה כדי לאפשר לכורים שאינם מועסק רשמית על ידי חברת כרייה, אלא עובדים באופן עצמאי, למכור את אבני החן ואת הזהב שלהם לממשלה.

 

מגופולי חנך את החומה סביב המכרות בצפון טנזניה באפריל 2018, בניסיון לשלוט בפעילות כרייה ובסחר בלתי חוקיים. באותה תקופה אמר כי 40% מאבני הטנזניט המיוצרות שם הולכות לאיבוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סאניניו לייזר והאבנים שמצא
מומלצים