שתף קטע נבחר

11 שנים אחרי: פוענח אונס בצפון באמצעות דגימת DNA

כתב אישום הוגש נגד סלימאן סלימאן מהכפר משהד בגין אונס צעירה בשנת 2009, באזור נוף הגליל. האונס פוענח לאחר שהנאשם שהה בכלא, וחודש לפני שחרורו מסר דגימת DNA, שהושוותה לדגימות ממקרים שטרם פוענחו מהעבר

אילוס אונס התעללות ילד ילדה ילדים אונס/התעללות  (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

11 שנים אחרי אונס צעירה מנוף הגליל, הוגש היום (ה') כתב אישום נגד האנס. פענוח האונס התאפשר בעקבות נטילת דגימת DNA מהנאשם בזמן שהה בבית סוהר. לאחר נטילת ה-DNA – הוא הושווה למקרים לא מפוענחים מהעבר – וכך עלה כי הנאשם, סלימאן סלימאן, תושב הכפר משהד, היה מעורב באונס שאירע לפני יותר מעשור.

 

בכתב האישום תואר כי האונס אירע ביולי 2009, באזור שבין "כיכר ריינה" ונוף הגליל, שאז נקראה נצרת עילית. הקורבן, אז בשנות ה-20 לחייה, ירדה מרכב של מכר סמוך לשעה 03:00 בבוקר והחלה לצעוד לעבר ביתה. הנאשם, סלימאן מוחמד סלימאן, בן 38, צעד גם הוא מכיוון הכפר משהד לכיוון הכיכר.

1208 (אילוסטרציה: Shutterstock)
דגימת ה-DNA נלקחה בכלא - והושוותה. אילוסטרציה(אילוסטרציה: Shutterstock)

"משהבחין הנאשם במתלוננת, חצה את הכביש לכיוונה והחל ללכת בסמוך אליה בשולי הכביש המוביל לכפר עילוט, כשהוא מחליף עמה מספר מילים", נכתב באישום.

 

כשהגיעו השניים לאזור מטע זיתים בשולי הכביש, צוין עוד באישום, "אחז הנאשם בידה של המתלוננת ובשערות ראשה, גרר אותה אל פנים המטע ובעוד המתלוננת בוכה ואומרת לנאשם כי היא מבקשת ללכת מן המקום, איים עליה באיומים בכוונה להפחידה באומרו בין השאר כי יעשה בה כרצונו, כי יש לו אקדח וסכין, כי ישכב איתה ולאחר מכן ירצח אותה וכי עליה להוריד בגדיה אחרת 'יהיה רע'".

 

לפי האישום, הוא אנס אותה וביצע בה גם מעשי סדום, ובהמשך עזב את המקום כשהוא מותיר אותה עירומה ובוכייה. היא ניגשה לתחנת דלק סמוכה והזעיקה עזרה. במשטרה אמרו היום כי לאחר הגשת התלונה נאספו ממצאים שונים מהזירה, בהם משקפי שמש של הנאשם. DNA שלו נמצא על חפצים נוספים ועל גופה של הצעירה. עם זאת, במאגרי המשטרה לא נמצאה דגימה שאליה ניתן להשוות את הממצאים.

 

התפנית אירעה בחודש פברואר האחרון. הנאשם ישב בכלא על עבירות רכוש ואלימות כלפי שוטרים. כחודש לפני שחרורו, נלקחה ממנו דגימת DNA, ובבדיקות השוואתיות עלתה התאמה לממצאי פרשת האונס. בעקבות זאת, נלקח ממנו דנ"א נוסף, שהושווה לממצאים נוספים – וההתאמה הייתה מדויקת.

 

במשטרה אמרו בנוסף כי זמן קצר אחרי האונס הגיע הנאשם לתחנת המשטרה להגיש תלונה על גניבת ארנק ומסר את מספר הטלפון הסלולרי שהיה לו באותה עת. כעת, למרות הזמן הרב שעבר, בוצע איכון שמיקם את הנאשם בזירת האירוע. הנאשם מכחיש את המיוחס לו. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים