שתף קטע נבחר

סוהר בכלא איילון נדבק בקורונה, 22 אסירים בבידוד

שירות בתי הסוהר מסר כי סוהר בכלא שברמלה נדבק בנגיף. הוא בא במגע עם 22 אסירים ושבעה אנשי צוות, שנבדקו ונשלחו לבידוד

כניסה לכלא איילון ברמלה (צילום: ליהיא קרופניק)
כלא איילון(צילום: ליהיא קרופניק)

סוהר המשרת כזקיף בכלא איילון שברמלה אובחן כחולה בנגיף הקורונה. כך נמסר בצהריים (יום ה') משירות בתי הסוהר. על-פי הודעת השירות, הוא בא במגע עם 22 אסירים ושבעה אנשי צוות, שנבדקו לקורונה ונשלחו לבידוד.

 

בתוך כך, בשבוע האחרון התברר כי אדם שנעצר ב-9 בחודש ואומת לאחר מכן כחולה קורונה בבדיקה שנערכה לו בבית המעצר "ניצן", שוחרר ממעצר בהחלטה שיפוטית והועבר למלונית של פיקוד העורף. בעקבות האבחון של אותו עצור, נערכו בדיקות ל-226 אנשי סגל וכלואים. לפי שירות בתי הסוהר, כל הבדיקות חזרו שליליות.

 

בסוף החודש שעבר, ולאחר מגבלות שחלו על כלל האסירים ובתי הכלא בתקופת הקורונה, הוחלט בשירות בתי הסוהר לשנות את הנהלים בהתאם לתקנות שעת החירום ובמסגרת תוכנית סדורה.

 

בין היתר אושרו מפגשים של עורכי דין עם עצורים ואסירים, החלה חזרה מתונה לשגרת חופשות מיוחדות עבור אסירים וכן אושרה כניסתן של משפחות של אסירים תושבי ישראל לביקורים בתחומי הכלא.

 

בחודש האחרון גם חזרו באופן הדרגתי הדיונים בועדת השחרורים וכן דיונים בעתירות. אושרה כניסת מדריכי נגמלים, מנהלי המפעלים וכן קציני מבחן ונציגי הרשות לשיקום האסיר. נכון לעכשיו, כל הביקורים בבתי הסוהר מותנים במדידת חום וחתימה על הצהרת בריאות ועמידה בהוראות משרד הבריאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהיא קרופניק
כלא איילון ברמלה
צילום: ליהיא קרופניק
מומלצים