שתף קטע נבחר

אישום נגד תושב אשקלון שאיים על נתניהו ובני משפחתו

צבי סבג, בן 57 מאשקלון, מואשם שאיים בפייסבוק על ראש הממשלה, רעייתו שרה ובנם יאיר. בין היתר העלה תמונה עם חבל תלייה לצווארו של נתניהו האב, ותקף את בנו יאיר: "מיליון שומרי ראש לא ימנעו את סופך המר"

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית משפט השלום באשקלון נגד צבי סבג, תושב העיר בן 57, בגין איומים על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנם יאיר.

הארכת מעצרו של החשוד בהסתה נגד משפחת נתניהו (צילום: יריב כץ)
איים על חיי ראש הממשלה ומשפחתו. צבי סבג(צילום: יריב כץ)

פייסבוק צביקה סבג ()
פרופיל הפייסבוק שבו נכתבו האיומים

לקריאת כתב האישום המלא

 

על פי כתב האישום שהגישה עורכת הדין אלכסנדרה קרא, ב-4 בנובמבר 2019 יצר הנאשם חשבון משתמש בפייסבוק בשם "צביקה סבג". בתמונת הפרופיל של החשבון, בחר סבג להשתמש בציור של ראש הממשלה עם חבל תלייה לצווארו.

 

תחת הקטגוריה "אודות" בעמוד הפרופיל שלו, כתב הנאשם: "שונא שנאת מוות את בנימין, שרה ויאיר נתניהו, ואת כל מי שמשתף איתם פעולה". בהמשך אותו יום כתב הנאשם בפייסבוק: "משטרת ישראל. תתכוננו לכוון את התנועה להלוויות של בנימין, שרה ויאיר נתניהו. תודה".

פייסבוק צביקה סבג ()

בהזדמנות אחרת, כתב סבג בפייסבוק: "וואלה החלאה עף על עצמו. הוא לא יודע מה מחכה לו. יאיר נתניהו. אם תרגיש לא טוב בהמשך אל תפנה לבית חולים. אלו סימנים פיזיים שמבשרים את מותך והסתלקותך מהעולם הזה. אחלה רופא לא יוכל לעצור את התהליך הזה. כולי תקווה שהבנת עם מי החלטת לפתוח חשבון. על חטא ההיבריס משלמים ביוקר".

 

"לכל דבר יש התחלה, "וסוף", סוף סופני והחלטי מאוד, במקרה שלך. מה תעשה עכשיו? תרוץ למשטרת ישראל לדווח להם על איום ממשי על חייך ותבקש מהם שיגנו עליך? תעצור ... כבר דיווחתי להם וחוץ מזה מיליון שומרי ראש לא יכולים למנוע את סופך המר. נגזר ונחתם".

 

סבג נעצר בחודש נובמבר האחרון לאחר שראש הממשלה נתניהו פנה לממלא מקום מפכ"ל המשטרה, מוטי כהן, ודרש לפתוח נגדו בחקירה. הוא שוחרר כמה ימים לאחר מעצרו, לאחר שבית המשפט קבע כי לא יוכל להשתמש בפייסבוק והרחיק אותו מביתו של נתניהו ומבני משפחתו למשך 180 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים