שתף קטע נבחר

יום אחרי האישום: הותר לפרסום שם הנאשם באונס בת 10

שחר רימוני, תושב חיפה בן ה-21, הוא הנאשם באונס ילדה בביתה בעיר. חבריו לספסל הלימודים: "הוא היה קצת מוזר, אבל זה פשוט לא הגיוני, אנחנו בהלם"

צעיר בן 21 נאשם אונס ילדה בת 10 חיפה  ()
הנאשם שחר רימוני

אחרי התמונה, עכשיו גם השם: בית המשפט המחוזי בחיפה התיר הבוקר (יום ו') לפרסם כי שחר רימוני, תושב העיר בן 21, הוא הנאשם באונס ילדה בת 10 בביתה.

 

אתמול, עם הגשת כתב האישום נגד רימוני, הותר לפרסם רק את תמונתו של הצעיר. בית המשפט עיכב את פרסום השם על מנת לאפשר ערעור, אולם הבוקר הודיע הסנגור כי אין בכוונתו לעשות זאת.

 

רימוני מתגורר בשכונה יוקרתית בחיפה, לא רחוקה מזו שבה מתגוררת הילדה. הוא למד בתיכון עירוני ה' ואחר כך התגייס לצה"ל אולם לא השלים את השירות.

 

חברים לספסל הלימודים אמרו כי היו בהלם כשנודע להם על מעורבותו בתקיפה המינית של הילדה. "הוא היה קצת מוזר, אבל זה פשוט לא הגיוני", אמרה אחת מהם.

 

בית משפט השלום חיפה חשוד אונס ילדה בת 11 חיפה (  צילום: אחיה ראב
רימוני בבית המשפט( צילום: אחיה ראב"ד )

מכתב האישום עלה כי בסביבות השעה 04:00 בבוקר ב-6 ביוני, הגיע הנאשם לבניין שבו מתגוררת הילדה, ואז הבחין כי חלון הסלון של הדירה פתוח. לפי האישום, הוא החליט לפרוץ אל הדירה במטרה לגנוב ממנה, הרים והסיר את רשת היתושים שהורכבה על החלון ונכנס דרכו אל הדירה.

 

תחילה, מתואר, הוא ניגש אל המטבח, הוציא סכין מאחת המגירות ונטל אותה על מנת לפתוח ארונות נעולים - וחיפש אחר דברים שיוכל לגנוב. לאחר מכן הבחין בצרור מפתחות רכב, והחליט לגנוב אותו. לאחר שהבחין שברכב יש קודן, החליט להימנע מגניבתו ולחזור אל הדירה.

 

אז, מתואר בכתב האישום, הסתובב הנאשם בדירה, נכנס לחדרים שונים ואז פנה לחדר השינה של הילדה. הוא הבחין בה ישנה, סגר אחריו את הדלת, והחל לגעת ברגליה של הילדה, שהתעוררה. אז, מתואר, הוא תקף אותה מינית.

 

בבקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נכתב כי הראיות בתיק כוללות ממצאי DNA רבים, על פרטים שונים, וכן הודאה ושחזור שלו. כתב האישום המלא אסור בפרסום, כדי לא לפגוע בפרטיותה של הילדה. האישום מייחס לו עבירות מין חמורות, התעללות בקטין או חסר ישע, כניסה והתפרצות למקום מגורים ופריצה לרכב.

 

הילדה בטראומה חמורה

עורכי הדין מיכאל כרמל ויעל טוב אל, המייצגים את הילדה ומשפחתה, אמרו כי המשפחה מודה למשטרה על הפעולה המהירה שהביאה את החשוד למעצר. "אנחנו מקווים שהפרקליטות ובית המשפט יעשו הכול על מנת להביא להרשעתו ולמאסר ממושך", מסרו. השניים הוסיפו כי מדובר במעשה מחריד וכי הילדה נמצאת בטראומה חמורה.

 

לאחר סיום דיון הגשת האישום בבית המשפט, אמר סנגורו של הנאשם עו"ד רונן חליוה כי הנאשם סובל מבעיות נפשיות ולא היה מודע למעשיו. "כתב האישום מתאר אירוע מזעזע וקשה, ואי אפשר לטעון אחרת. אולם גם מכתב האישום נראה כי מעשיו של מרשי אינם הגיוניים ואינם משקפים רציון לבצע מעשים כל כך קשים ואלימים", אמר.

 

הוא הוסיף כי ההסתכלות הפסיכיאטרית של הנאשם לא הושלמה, ורמז כי ייתכן והמעשים בוצעו כאשר הנאשם היה גם תחת השפעת סמים. "כשאני יושב איתו ומספר לו על המעשים המיוחסים לו הוא מזדעזע", הוסיף עו"ד חליוה, "הוא בוכה בלי הפסקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים