שתף קטע נבחר

דיווח: "היעד שהותקף בסוריה - מפעל ייבוש בצל שהפך למחסן אמל"ח"

המרכז הסורי דיווח כי התקיפה שיוחסה לישראל השבוע כוונה לעבר מפעלים לייבוש בצלים ומזון לבעלי החיים - שאנשי המיליציות האיראניות השתלטו על חלקים מהם והפכו אותם למחסנים לאמצעי לחימה

 

 

 

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח היום (שישי) כי התקיפה שיוחסה לישראל השבוע, בלילה שבין שלישי לרביעי, כוונה נגד מפעל לייבוש בצל. לדבריהם, מדובר במפעל "רגיל" שהאיראנים השתלטו על חלקים ממנו והפכו אותו למחסן לאמצעי לחימה. עוד דווח כי "התקיפה גרמה לפיצוצים רבים שנמשכו שעות רבות ופצעו אזרחים". כזכור, המרכז דיווח לאחר התקיפה כי נהרגו בה חמישה אנשי המיליציות הפרו-איראניות.

 

דיווחים: לפחות 7 הרוגים ב"תקיפות ישראליות" בסוריה

 

במקביל, רשת RT בשפה הערבית פרסמה תיעוד שמראה, לכאורה, את נזקי התקיפה במפעל לייבוש הבצל סמוך לסלמיה שבמחוז חומס. בתיעוד מראים את נזקי התקיפה הכבדים במפעל עצמו ובסביבה הקרובה, כולל נזק למבנים פרטיים ולבתים של אזרחים.

 

עדת ראייה סיפרה ל-RT: "הכול קרה מאוד מהר, עניין של שניות. מרגע ששמענו את קול המטוסים ועד לפיצוץ עברו שניות, אפילו רגעים. ההדף הפיל אותנו כשניסינו לעלות לקומה השנייה לבדוק מה קורה עם הילדים".

 

דיווח על תקיפה ישראלית במפעל בחומא, סוריה ()
תיעוד מנזקי התקיפה

דיווח על תקיפה ישראלית במפעל בחומא, סוריה ()

דיווח על תקיפה ישראלית במפעל בחומא, סוריה ()
דיווח על תקיפה ישראלית במפעל בחומא, סוריה ()
 

 

מפה תקיפה סוריה תל א-סחן כבאג'ב ליד דיר א-זור ()
  
במרכז הסורי, ארגון אופוזיציה היושב בלונדון ודיווחיו נחשבים אמינים, טוענים כי היעד השני שהותקף השבוע הוא מפעל לייצור מזון לבעלי חיים. גם במקרה הזה נטען כי מדובר בבית עסק רגיל לכל דבר ועניין, ש"אנשי המיליציות האיראניות הקימו בשטחו מחסני אמל"ח במטרה להסוות ולהגן מפני תקיפה ישראלית".

 

היעד השלישי שהותקף לפי הדיווח הוא מרכז תרבות שבו פועלים כוחות השייכים ל"משמר הלאומי המקורב לאיראן". במרכז ציינו כי "יומיים לפני התקיפה הישראלית כלי טיס בלתי-מאויש חג מעל האזור שבו בוצעה התקיפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים