שתף קטע נבחר

בכיר חיל האוויר לשעבר סירב להשתחרר. המפגינים זועמים: "מעצר פוליטי"

לאחר שאמש נעצר תא"ל (מיל') אמיר השכל ליד מעון רה"מ, אמרו במשטרה כי התירו לו להשתחרר בתנאים מגבילים - אך הוא סירב. המארגנים הודיעו כי יפגינו ב-18:30 מול מעון נתניהו בבלפור וייצאו ליותר מ-70 צמתים ברחבי הארץ

 

 

כמעט יממה אחרי ההפגנה שנערכה אתמול (ו') מול מעון ראש הממשלה בירושלים נגד שחיתות שלטונית, הגיבו היום במשטרת ישראל על מעצרו של אחד ממוביל המחאה, תת-אלוף (מיל') אמיר השכל - לשעבר ראש להק כוח אדם בחיל האוויר - ואמרו כי ההפגנה הייתה "בלתי חוקית". במשטרה אמרו עוד כי הותר לו להשתחרר בתנאים מגבילים - אולם הוא סירב. בעקבות זאת, הביעו מארגני המחאה זעם וטענו שמדובר ב"מעצר פוליטי שבוצע בלי סיבה" וכי על המשטרה לשחררו לאלתר וללא תנאים מגבילים. יחד עם תא"ל (מיל') השכל נעצרו עוד חמישה מפגינים.

 

אמיר השכל (צילום:  אבי רוקח)
תא"ל (מיל') אמיר השכל(צילום: אבי רוקח)

כמו כן, הפעילים הודיעו כי יפגינו הערב -18:30 שוב מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור וכן ביותר מ-70 צמתים ברחבי הארץ בקריאה לשחרורו של השכל ללא תנאים מגבילים. עוד אמרו כי יקראו "להתפטרותו של הנאשם בפלילים ולחקירת פרשת הצוללות וכלי השיט". המארגנים הוסיפו: "ההפגנה אמש הייתה נקודת השיא שהגיעה לאחר שבועיים רצופים של מחאות".

 

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: שלו שלום)
(צילום: שלו שלום)

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: שלו שלום)
(צילום: שלו שלום)

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: שלו שלום)
(צילום: שלו שלום)

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: שלו שלום)
(צילום: שלו שלום)

 

יו"ר תלם, ח"כ משה (בוגי) יעלון, קרא גם הוא לשחרורו של השכל, ואמר כי אם יתברר שמדובר במעצר שווא - על ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, להתפטר.

 

יעלון הוסיף:  "משטרת ישראל מחויבת למדינה ולחוקיה, ולא לשום הנחייה פוליטית. אם וכאשר יובא תא"ל (מיל') אמיר השכל בפני שופט ויתברר שלא היתה עילה מוצדקת למעצרו - תצטרך להתפטר. גנץ ואשכנזי, אתם מכירים כמוני את אמיר כטייס ולוחם על פניה ועתידה של המדינה. מדוע לא נשמע קולכם?", אמר יעלון.

משה בוגי יעלון (צילום: דולב ג'ולי )
ח"כ משה (בוגי) יעלון(צילום: דולב ג'ולי )

ראש העיר תל אביב ת"א רון חולדאי התייחס גם הוא למעצרו של תא"ל (במיל') השכל: "רק במדינה שאיבדה את דרכה עוצרים את מי ששירת אותה כל חייו, שהפגין נגד אובדן הדרך. תא"ל (מיל') אמיר השכל הוא איש אמיץ, תמים וישר".

 

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: צור שיזף)
(צילום: צור שיזף)

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: צור שיזף)
(צילום: צור שיזף)

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: צור שיזף)
(צילום: צור שיזף)

הפגנת מחאה מול בלפור (צילום: צור שיזף)
(צילום: צור שיזף)

"שוטרים גררו מפגינים לניידות, אירוע בלתי ייאמן"

אחת המפגינות במקום אמרה אתמול ל-ynet: "הפגנה קבועה ומסודרת מול בלפור נגד שחיתות נתניהו הפכה לאירוע בלתי ייאמן. המשטרה עצרה את אמיר השכל כשעמד לנאום בהפגנה, סתם ככה. נתנו לו לדבר ואז לקחו אותו. בעקבות זאת, המפגינים שנשמעו לכל הוראות השוטרים ירדו לכביש. המשטרה ביצעה מעצרים, כששוטרים גוררים מפגינים ומפגינות לכיוון הניידת ואנשים הולכים אחריהם ומנסים לשכנע אותם שיפסיקו".

 

חנה יבלונקה (69) מגבעתיים, שהייתה עדה למעצרו של השכל, סיפרה: "מי שעומד בראש ההפגנה זה אמיר השכל, אחד הטייסים המהוללים של צה"ל והיום באו אנשים מכל הארץ להצטרף אליו. אמיר נאם בהפגנה, זה היה נאום פטריוטי ומיד לאחריו התנפלו עליו כמה שוטרים, הכניסו אותו לניידת ולקחו אותו. עכשיו אנשים ממשיכים להפגין כדי שהוא ישוחרר. אני הולכת להרבה הפגנות אבל דבר כזה לא ראיתי בימי חיי. זה היה נראה כאילו מדובר באחרון הפושעים ולא בטייס חיל האוויר. האיש הזה אחראי לארגון מסעות של אנשי צבא לפולין. אכפת לו מהמדינה יותר מראש הממשלה".

   

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך מחאה בלתי חוקית שהתקיימה אמש בסמוך למעון ראש הממשלה, מאות מפגינים חסמו ציר מרכזי ומנעו מעבר רכבים לזמן ממושך תוך שהפרו את הסדר הציבורי. לכן עוכבו מספר מפרי סדר וביניהם, אדם שזוהה כמוביל ומארגן ההפגנה הבלתי חוקית. לאחר שנחקר בחשד להפרת הסדר והשתתפות בהפגנה בלתי חוקית - ביקשו חוקרי המשטרה לשחררו בתנאים ובהרחקה מהמקום, אולם הוא סירב לכך מבחירה.

 

"אי לכך ובהתאם לזאת המשטרה נאלצה לעצרו. נמשיך לאפשר לכל אדם את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר לאף אדם הפרה כה בוטה של החוק ושיבוש הסדר הציבורי בניגוד לחוק".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלו שלום
ההפגנה מול מעון רה"מ, אתמול
צילום: שלו שלום
מומלצים