שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

398 אובחנו אתמול, אלו המוקדים החדשים. נתניהו: נדון בעוד הגבלות

אחרי ארבעה ימים ברצף עם יותר מ-400 מאובחנים, המספר ירד במעט - אבל רק בגלל הצניחה במספר הבדיקות עקב השבת. שיעור החיוביים לקורונה דווקא זינק. עלייה מדאיגה במספר הנדבקים בבית שאן, דימונה, טירה וכפר קאסם. רה"מ: "נביא לדיון הגבלות על התקהלות"

 

 

 

זינוק בשיעור הבדיקות החיוביות לקורונה וחשש מהתפרצות בערים נוספות - לאחר שכבר הוטלו הגבלות בבת-ים, אשדוד, אלעד, טבריה וערערה שבנגב: על פי נתוני משרד הבריאות, אתמול בוצעו 10,493 בדיקות קורונה. שיעור החיוביים זינק ביחס לימים הקודמים ועלה ל-3.8%.

 

כמה נדבקים בכל יישוב? הרשימה המלאה

 

בפתח ישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "המגפה מרימה ראש בכל העולם - כבר 10 מיליון נדבקים. אינני יודע אם זה גל שני, אבל זה גל עולה. מדינות רבות שהסירו את ההגבלות נאלצות להחזיר את המגבלות כדי להגביל את ההתפשטות. זה לא בריאות או כלכלה, זו פגיעה בשני התחומים כי פגיעה קשה בבריאות היא פגיעה קשה בכלכלה. גם אנחנו נאלצים לנקוט פעולות. המשלתי את המדיניות שלנו כשפתחנו את הכלכלה לאקורדיון. זה לא זיגזוג, זאת המדיניות של כל מדינה שפויה".

 

"לכן", אמר נתניהו, "לאור העלייה בהתפשטות נביא היום לדיון בקבינט הקורונה הגבלות על התקהלות כדי למנוע את שרשרת ההדבקה. לצד זה משרד האוצר התבקש לסייע מידית לסקטורים שייפגעו ולדאוג להעברה של הכספים שהקצינו, כספים גדולים שחייבים להגיע לציבור, כולל ציבור המובטלים".

  (צילום: AFP)
ארכיון(צילום: AFP)
 

לפי משרד הבריאות, 398 אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. זאת, לאחר שבמשך ארבעה ימים ברציפות מספר הנדבקים היה גדול מ-400. את הירידה הקטנה אפשר לייחס לצניחה במספר הבדיקות בגלל השבת. 318 נפטרו עד כה מסיבוכי המגפה ויותר מ-17 אלף החלימו. לפי משרד הבריאות, אתמול עלה מספר המאושפזים בבתי החולים ל-212.

 

בבית שאן, עיר שבה עד לאחרונה כמעט שלא היו חולי קורונה, אובחנו מיום חמישי ועד שבת 18 חולים חדשים. בסך הכול אובחנו בעיר 29 חולים קורונה, רק שניים מהם החלימו. לפי נתוני משרד הבריאות - בשלושת הימים האלה שיעור הגידול של חולי הקורונה בעיר היה 163.6%. למעשה, לפי דו"ח מרכז המידע והידע הלאומי תוך שבוע זינק מספר החולים הפעילים בבית שאן משלושה ל-27.

 

עלייה מדאיגה נוספת נצפתה גם בדימונה, שלפי דו"ח אמ"ן הפכה לאחד ממוקדי הקורונה. משני חולים פעילים בלבד בשבוע שעבר זינק המספר ל-31 חולים פעילים. כעת, לפי הדו"ח, רק ערערה שבנגב ובני ברק הם מוקדים חמורים יותר של התפרצות קורונה. עליות מדאיגות נראו גם בטירה (מחולה פעיל אחד לפני שבוע ל-24 חולים) ובכפר קאסם (משניים ל-18).

 

 

לקראת ישיבת קבינט הקורונה שתיערך היום, התכנסו אמש בכירי משרד הבריאות כדי לגבש המלצות להגבלות חדשות. במשרד מכוונים כעת להקשחת ההגבלות הקיימות במטרה למנוע התקהלויות. אם ההמלצות יתקבלו, יצומצם באופן משמעותי מספר האנשים המותר באירועים, שכיום עומד על 250. גם מספר המתקהלים המותר במקום סגור, שעומד כיום על 50, עשוי להצטמצם.

 

לגבי פעילות "בית הספר של החופש הגדול", שמופעלת בגנים ובכיתות א'-ג', ייתכן כי במשרד ימליצו לקבינט הקורונה על "קפסולות" - כך שהפעילות תיערך בקבוצות קטנות יותר.

 

 

"מדובר על צעדים מתבקשים", אמר אתמול בכיר במשרד הבריאות. גורם במטה לביטחון לאומי אמר בנוסף כי "משרד הבריאות מעוניין לצמצם כעת את ההתקהלויות, זה הכיוון שלהם". עוד הוסיף הגורם כי "החלטות סופיות בעניין צפויות להתקבל בהמשך הלילה, לקראת ישיבת קבינט הקורונה".

 

בראיונות במהלך סוף השבוע רמז מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי על כך שחלק מההגבלות צפויות להשתנות. עם זאת, נראה שכרגע אין כוונה ללכת לסגר כולל, בדומה למתרחש בשיא ההתפרצות של הנגיף בישראל.


פורסם לראשונה 28/06/2020 09:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים