שתף קטע נבחר

ראש העיר מעלה אדומים: "לא יספחו אותנו לירושלים"

בני כשריאל דחה בריאיון לאולפן ynet את הדיווח שלפיו הסיפוח יסתכם בשלב הראשון בצירופה של מעלה אדומים לעיר הבירה. "אנחנו רוצים להיות עיר עצמאית. הידיעה הגיעה כנראה מכחול לבן, מאשכנזי או גנץ"

 

 

ראש העיר מעלה אדומים, בני כשריאל, דוחה את הדיווח שלפיו מהלך הסיפוח יסתכם בשלב הראשון באיחוד של עירו עם ירושלים. "זו ידיעה שאין לה בסיס, היא כנראה הגיעה מכחול לבן", אמר הבוקר (ראשון) כשריאל בריאיון לאולפן ynet.

 

כשריאל התייחס לדיווח מיום חמישי שלפיו בדיונים שנערכו בדרג המדיני - אחד הכיוונים המרכזיים שנבחנו הוא סיפוח חלקי וקטן יותר משמעותית ממה שדובר עד כה: צירוף מעלה אדומים לשליטה מוניציפלית של ירושלים. "אני לא חושב שמעלה אדומים תסופח לירושלים. התושבים שלנו בטח ובטח לא רוצים את זה. רוצים להיות עיר עצמאית, מכל הבחינות", אמר כשריאל.

מעלה אדומים וירושלים (צילום: AFP ,EPA)
(צילום: AFP ,EPA)

מפה ירושלים מעלה אדומים גדר גבול קו ירוק  ()

- אתה אומר שהדיווח לא הגיע מהליכוד?

"בבדיקות שעשיתי זה הגיע כנראה מגבי אשכנזי או בני גנץ, מכחול לבן, באיזו ישיבה שלהם. אני לא חושב שלדבר הזה יש בסיס, כי הרי בני גנץ אמר כבר מראש שהוא לא ראה את המפות אז איך אפשר כבר להביע דעה?".

 

- יכול להיות שזה עניין טקטי, שראש הממשלה לא יכול לספח אזורים אחרים, אבל את מעלה אדומים שהיא די בקונצנזוס הוא יכול לספח?

"החלת הריבונות יכולה להיות על מעלה אדומים, על אריאל, על גוש עציון, כמובן כתחילה. אבל אנחנו רוצים ריבונות על כל הישובים היהודיים ביהודה ושומרון. אני לא כל כך חושב שהולכים לספח את מעלה אדומים כל כך מהר לירושלים".

"רוצים ריבונות על כל הישובים היהודיים ביו"ש". כשריאל (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
"רוצים ריבונות על כל הישובים היהודיים ביו"ש". כשריאל(צילום: גיל יוחנן )
  

כשריאל הוסיף: "אני בעד החלת החוק הישראלי על מעלה אדומים, אבל צריכים לעשות כמה צעדים לפני כן. כמו למשל להזיז את המחסום - ברגע שיש מחסום בינינו לירושלים, אז מה הועילו חכמים בתקנתם? ברגע שהפלסטינים ממשיכים לעבור בכבישים שלנו, ואין להם את הכבישים שלהם... צריך לסלול את כביש 80 שעוקף את מעלה אדומים". 

 

- אז אתה אומר שבשורה התחתונה, פרקטית, זה לא ריאלי שזה יקרה בעוד כמה ימים.

"אני לא חושב, משום שפרקטית גם יש לנו כ-7,000-6,000 בדואים בתוך השטח המוניציפלי של מעלה אדומים. אנחנו לא יודעים מה יהיה דינם. האם הם יהיו תושבי מעלה אדומים כמו תושבי מזרח ירושלים? כי בעצם אם הם תושבי מעלה אדומים, ברגע שהם יתרבו אז מעלה אדומים תהיה תחת שלטון בדואי ולא שלטון ישראלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים