שתף קטע נבחר

תופעה: דולפינים מתים נסחפים לחופי מערב צרפת

הרוב המכריע של הדולפינים מת כאשר נלכד ברשתות דייגים. חלק מהדולפינים סבלו משברים ומחתכים עמוקים. בצרפת קוראים להגביל את פעילות הדיג

פגרים של דולפינים נסחפים בתקופה האחרונה לחופי מערב צרפת, דבר שמעמיד את האוכלוסייה שבאוקיינוס האטלנטי, סמוך לחופי המדינה, בסכנה. כך הזהירו בסוף השבוע ביולוגים ימיים.

 

 

הרוב המכריע של הדולפינים מת כאשר נלכד ברשתות דייגים. חלק מהדולפינים סבלו משברים ומחתכים עמוקים. חלקם הושחתו כשדייגים הוציאו את הפגרים מהרשתות והחזירו את הדולפינים המתים למים.

 

פגר דולפין בחופי מערב צרפת (צילום: רויטרס)
פגר דולפין בחופי מערב צרפת(צילום: רויטרס)

 

"אנו מגיעים לשיעורי תמותה המאיימים על הישרדותה של אוכלוסיית הדולפינים במפרץ ביסקאיה", אמרה מורגן פרי ביולוגית ימית מחבל בריטאני במערב צרפת. "בשלוש השנים האחרונות ראינו יותר מ-1,000 מקרי מוות בכל חורף של דולפינים, מדובר בתקופה של ארבעה חודשים בכל שנה".

הנפגעים העיקריים הם דולפינים מצויים. מדענים מאמינים כי הדולפינים שהפגרים שלהם נסחפו לחופי צרפת הם רק חלק קטן מהדולפינים שנפגעים מול חופי צרפת, כתוצאה מדיג. לדברי החוקרים, ההערכה היא שמספר הדולפינים שמתים כתוצאה מדיג מדי שנה גבוה פי 5 עד 10 ממספר הדולפינים שהפגרים שלהם נסחפים לחוף.

פגרי דולפינים בחופי מערב צרפת (צילום: רויטרס)
פגרי דולפינים בחופי מערב צרפת(צילום: רויטרס)

 

החוקרים הוסיפו כי דולפינים נפגעים כבר עשרות שנים כתוצאה מדיג במזרח האוקיינוס האטלנטי, אך לאחרונה זינק המספר בין היתר בשל שיטת דיג חדשה, שבה משתמשים בשתי ספינות דיג כדי לדוג דגי לברק. החוק בצרפת מחייב את הדייגים לדווח על סוג דיג כזה, אבל לדברי פרי רק מעטים מדווחים לרשויות.

 

קבוצת Sea Shepherd דורשת מהרשויות בצרפת לאסור או להגביל את הדיג באזור מפרץ ביסקאיה, על מנת שלא לפגוע באוכלוסיית הדולפינים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פגרי דולפינים במערב צרפת
צילום: רויטרס
מומלצים