שתף קטע נבחר

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד נגד שר האוצר כץ: "התנשאות אשכנזית"

לאחר שכץ התייחס בריאיון לזוהר - והעיר שהגיע הרחק אחריו ברשימת הליכוד לכנסת, תקף יו"ר הקואליציה: "אוי לה להתנשאות האשכנזית, עצוב לראות כיצד ישראל כץ יורד נמוך"

 

חצי חצי  מיקי זהר ו ישראל כץ  (צילום: אבי מועלם  אלכס קולומויסקי)
ח"כ מיקי זוהר והשר ישראל כץ (צילום: אבי מועלם אלכס קולומויסקי)

עימות בליכוד: יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הגיב הערב (ראשון) לדברים ששר האוצר ישראל כץ אמר בריאיון לגלי צה"ל, והאשים אותו ב"התנשאות אשכנזית". בריאיון התייחס כץ לחברי המפלגה הממוקמים הרחק אחריו ברשימת הליכוד בכנסת, ואמר: "התוצאות בממשלה, שמקבלת את הצעותיי, מדברות בפני עצמן. נבחרתי במקום השני הצמוד לראשון (בבחירות המקדימות בליכוד, מ"א) וחלק מהמבקרים ראו את המקום ה-30 מלמטה".

 

זוהר כתב בטוויטר בתגובה "אוי לה להתנשאות האשכנזית", והוסיף: "עצוב לראות כיצד ישראל כץ המשמש כשר האוצר של מדינת ישראל יורד נמוך רק כדי להצדיק את החלטותיו המקצועיות. זה לא סוד שאני חלוק עליו במגוון רחב של נושאים כלכליים אך זה מעולם לא גרם לי לזלזל בו. אין לי ספק שדרכו תוביל אותו לכישלון פוליטי ומקצועי, ימים יגידו".

 

בראיון בגל"צ אמר השר כץ: "אני לא רוצה להתייחס באופן אישי. כאשר אותו ח"כ הביא חוק שבא לחסום תחרות בתחום הביטוח התייצבתי מיד נגד, ומה התוצאה? שהחוק הזה, אחרי כל הכותרות וההודעות שראש הממשלה תומך וכו', מה קרה עם זה? אפילו לא עלה להצבעה. אתם יודעים למה? כי בוועדת הכספים היה רוב גורף לזרוק ולהשליך את החוק הזה".

 

 

הרקע לדברים נעוץ בביקורת שנמתחה על שר האוצר כץ מתוך הליכוד ברקע ההתמודדות עם המשבר שנלווה למגפת הקורונה ובנושאים אחרים. לפני כשבועיים הודיע כץ כי הוא מתנגד להצעת החוק שמקדם ח"כ זוהר, האוסרת על חברות כרטיסי האשראי להיכנס לתחום הביטוח.

 

כץ אמר: כי "הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר למנוע מחברות כרטיסי אשראי לפעול בשוק הביטוח, מהווה ניסיון לחסום תחרות ולסייע לחברות הביטוח על חשבון הציבור הרחב, ודינה להידחות".

 

ביקורת מתוך המפלגה נמתחה גם על ידי ח"כ שלמה קרעי, על רקע פרשת הדיווידנדים בקבוצת "פוקס". לדבריו, מתווה המענקים לעידוד החזרת עובדים לתעסוקה היה שגוי, ולא הוכיח את עצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם  אלכס קולומויסקי
מיקי זוהר וישראל כץ
צילום: אבי מועלם אלכס קולומויסקי
מומלצים