שתף קטע נבחר

בן 14 נעצר על ידי שוטרים בעיר העתיקה: "חשבתי שהם יהרגו אותי"

ידידיה אפשטיין השתתף בסיבוב השערים השבועי המקיף את הר הבית, ונעצר על ידי שוטרים במהלך הפרות סדר במקום: "ערבים זרקו עלינו אבנים מהגגות. אמרנו לשוטרים שאנו חפים מפשע"

  

 

ידידיה אפשטיין בן ה-14 השתתף בסיבוב השערים המקיף את הר הבית מדי יום חמישי, ונעצר על ידי שוטרי מג"ב במהלך הפרות סדר שהתקיימו במהלכו. בשיחה עם ynet סיפר מדוע סירב להתפנות מהמקום ותיאר את החיכוך מול האוכלוסייה הערבית ואת האלימות שספג לדבריו משוטרי מג"ב.

 

"הלכנו לכיוון הר הבית וילדים ערבים התחילו לקלל אותנו", סיפר אפשטיין והוסיף: "אחר כך הגיע גבר ערבי ואז החלה ממש התקהלות – המשטרה ניסתה להזיז אותם, זרקו עלינו אבנים מהגגות". לדבריו, חרף האלימות מצד התושבים הערבים, נתבקשו דווקא הוא ויתר התושבים היהודים להתפנות מהמקום, ומשסירבו עוכבו על ידי השוטרים: "הם ביקשו מאיתנו להתלוות אליהם ואמרנו שאנחנו חפים מפשע. נשארנו במקום והבהרנו שאנחנו לא זזים. אמרו לנו לשמור על מרחק של שני מטר בגלל הקורונה ואז התחילו להדוף אותנו באלימות. ניסיתי להבין למה מעכבים אותנו. קצין מג"ב השליך אותי לרצפה ואחר כך אמר לי שאני מעוכב".

 

הוא תיאר את מעצרו וטען כאמור שספג אלימות קשה: "תפסו אותי בגרון עד שאחד השוטרים הבחין שאני לא נושם ורק אז עזבו אותי. אחר כך בעטו בי ונעלו אותי בחדר שירותים בתחנה. באותו רגע חשבתי שירצחו אותי. השוטר איים שאם אבכה, אסבול פי שתיים".

 

הנער בילה לבסוף לילה שלם במעצר ושוחרר למחרת, לא לפני שנאסר עליו להתקרב לרובע המוסלמי.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה מקפידה על זכויותיהם וכבודם של נחקרים לצד הצורך להגיע לחקר האמת וכך היה גם במקרה זה. בניגוד לנטען, החשוד נעצר לאחר שהפר את הסדר הציבורי, התייעץ עם עורך דין טרם החקירה ואביו עודכן בהתאם. בית המשפט החליט לשחררו בתנאים מגבילים וחקירת המקרה נמשכת. נמשיך לאכוף את החוק, לשמור על הסדר הציבורי ולפעול בשוויוניות וללא משוא פנים כלפי מי שיפר אותו ברגל גסה".


פורסם לראשונה 28/06/2020 22:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים