שתף קטע נבחר

קורסי פסיכומטרי

את אלפי התלמידים שאמורים לגשת למבחן הפסיכומטרי מדי שנה מעסיקה שאלה אחת: איזה קורס הוא הכי טוב מבין קורסי הפסיכומטרי הקיימים בשוק? החלטנו לעשות סקר מקיף ולדבר עם מספר תלמידים שלמדו בבתי ספר שונים על מנת לגלות איזה קורס הכי מוצלח

קורסי פסיכומטרי (צילום: Depositphotos)
קורסי פסיכומטרי(צילום: Depositphotos)

כדי לבדוק איזה קורס הכי הטוב, בדקנו מספר קריטריונים: רמת ההוראה, גודל הכיתה, רמת ספרי הלימוד, מחיר קורס פרונטלי וכמובן – הציון הסופי של התלמיד. כדי לסקר בצורה אובייקטיבית את ההיצע שוחחנו עם כמה תלמידים שלומדים במכונים השונים לפסיכומטרי לפני המבחן, ואחריו, ללא ידיעת המכון. תוצאות הסקר הפתיעו גם אותנו.

 

רמת הוראה – אופן העברת החומר לתלמיד, ותק המדריך והיחס שהמדריך נותן בזמן הלימוד הינם קריטריונים חשובים בבחירת הקורס. ברוב המכונים שבדקנו, רמת ההוראה הייתה טובה ודומה יחסית. יחד עם זאת, מספר גדול של תלמידים הדגישו בפנינו כי לימוד בקבוצה קטנה של תלמידים ברמה אחידה וליווי אישי במהלך הקורס עדיפים על פני מדריך ותיק. בקריטריון שבדק את ותק המורים ואת רמתם, יואל גבע ניצח.

 

גודל כיתה – הכל יודעים שקל יותר ללמוד בכיתות קטנות, וכי גורם זה משפיע על קצב הלימוד ועל התקדמות התלמידים. ברוב בתי הספר שנבדקו בסקר לומדים בממוצע כ-30 תלמידים בכיתה. הופתענו לטובה כשראינו שבבית הספר של מור קורן לומדים בכל כיתה כעשרה תלמידים בממוצע.

 

רמת ספרי הלימוד – במרבית בתי הספר שנבדקו כמות התרגול ורמת התרגול היו די דומות, אבל הקריטריונים היותר חשובים הם רמת הקושי, סגנון השאלות והדמיון של חומרי הלימוד במכון לשאלות במבחן הסופי של המרכז הארצי. כאן הופתענו לגלות שהרבה תלמידים התלוננו שהסימולציות הפנימיות שנבחנו היו קלות באופן משמעותי מהשאלות במבחן הסופי, ולכן במבחן שעשו הציון שהשיגו היה נמוך בכ-100 נקודות מהציון שקיבלו בסימולציות הפנימיות של המכון.

 

שוחחנו עם תלמידים אחדים שלמדו לפסיכומטרי אצל מור קורן, וגם כאן הופתענו לדעת כי אצלם הציונים היו גבוהים ביותר מ-30 נקודות מאלה שקיבלו בסימולציות הפנימיות של המכון. כששאלנו איך התלמידים של מור קורן הצליחו להוציא ציונים הגבוהים מהסימולציות הפנימיות, הם הסבירו שספרי הלימוד והמבחנים הפנימיים של מור קורן עומדים ברמת קושי קצת יותר גבוהה מהשאלות במבחן הסופי, ולכן הם הצליחו יותר במבחן. בקריטריון רמת ספרי לימוד מור קורן ניצח.

 

עלות הקורס – בין 4,750 ל-8,350 שקל. אמנם מדובר בהפרש של אלפי שקלים, אבל לא כדאי לכם לבחור דווקא בקורס הכי הזול. איכות הקורס והתוצאה הסופית חשובות מכדי להתפשר עליהן, וציון נמוך עלול להשפיע לרעה על תנאי הקבלה לתואר ולפגוע בעתיד שלכם! חשוב מאוד לבדוק איזה קורס פסיכומטרי יכין אתכם למבחן בצורה הכי טובה ויעזור לכם להצליח. בקריטריון עלות הקורס אנקורי ניצח.

 

ציון – אין ספק שהציון הסופי בבחינה הוא הפרמטר החשוב ביותר, הסיבה שלשמה התכנסנו. תלמידים רבים שניגשו למבחן הפסיכומטרי מרגישים לא פעם מפח נפש, שלא הגיעו לציון שהציבו לעצמם. כיום הציון הממוצע בבחינה הוא 534. דבר נוסף שעלה מהסקר הוא הפער הקטן יחסית בציון שתלמידים מצליחים לשפר בין לימוד במסגרת של קורס ובין לימוד עצמי.

 

בסקר מצאנו כי אצל תלמידים שלמדו בקורס של יואל גבע הציון הממוצע עמד על כ-580. מבין המכונים שנבדקו שמכינים לפסיכומטרי, את ממוצע הציונים הגבוה ביותר השיגו התלמידים של מור קורן – ממוצע של כ-630 נקודות, כ-100 נקודות יותר מהממוצע של המרכז הארצי, ואחד מכל 5 תלמידים קיבל מעל 700! בקטגוריית ציון מור קורן ניצח בהפרש גדול.

 

הנתונים שעלו מהסקר עוררו את סקרנותנו, איך מצליח בית ספר קטן היכן שאחרים כשלו. החלטנו לשוחח עם מור קורן, בעלים ומייסד בית הספר לפסיכומטרי, ולבדוק איך תלמידים שלמדו אצלו הצליחו להשיג תוצאות גבוהות מהממוצע. מור קורן: "הסוד להצלחה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים. אני מקפיד לשמור על כיתות לימוד של כ-10 תלמידים בממוצע, שאצל כולם רמת הידע בחומר דומה. בחומרי הלימוד שלנו יש מגוון של תרגילים בדרגת קושי גבוהה יותר מהשאלות בבחינה הסופית והמורים שלנו מעולים, בעלי ותק של שנים בהוראה שאוהבים ללמד.

 

"האתגר העיקרי של תלמיד במבחן הוא הזמן – לפתור תרגילים בפחות מדקה לשאלה בממוצע. בזכות הכיתות הקטנות, אנו מצליחים לתרגל עם התלמידים בכל נושא שעשוי להיכלל בבחינה כ-18 עד 20 תרגילים באמצעות פתרון קצר ויעיל של פחות מדקה לשאלה. לימוד בכיתה גדולה, כמו במכונים אחרים, של 30 תלמידים בממוצע, ברמות שונות, הינו פחות אפקטיבי עבור רוב התלמידים. חלק גדול מהשיעור מוקדש להסברים שלא נחוצים לכולם, ולכן המדריך מלמד רק כ-6 תרגילים בכל נושא שבבחינה. אין צורך להרבות במילים על חשיבותם של התרגול והחזרה על כל סוגי השאלות כדי לעמוד בהצלחה בבחינה ולפתור בזמן אמת תרגילים בפחות מדקה".

 

לסיכום: מה שיעזור לכם להצליח בבחינה הם רמת ההוראה, גודל הכיתות, רמת ספרי הלימוד ויחס אישי לאורך הקורס. בחירת קורס איכותי שישפיע על האפשרות להתקבל ללימודים אקדמיים היא עניין חשוב ומהותי! אל תקלו ראש בבחירת קורס והירשמו רק לקורס פסיכומטרי שייתן לכם את הכלים הטובים ביותר ויאפשר לכם להצליח להוציא ציון גבוה כבר בבחינה הראשונה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים